Zielone Chicago – Dzień św. Patryka 2024

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 600 zł

Cena zawiera

  • przejazd minibusem lub autokarem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskiego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • wyżywienia

Chicago w Zielonym Świetle czyli obchody Dnia św. Patryka to przewodni temat naszej marcowej wycieczki.

Dzień Świętego Patryka, obchodzony 17 marca, jest świętem upamiętniającym patrona Irlandii. Chicago, podobnie jak wiele innych miejsc na świecie, obchodzi Dzień Świętego Patryka z powodu silnych związków z irlandzką społecznością. Co łączy Chicago ze Szmaragdową Wyspą?

Chicago ma znaczną liczbę mieszkańców o korzeniach irlandzkich. Święto to jest zatem okazją dla społeczności irlandzkiej, ale i dla pozostałych mieszkańców, do świętowania irlandzkiej kultury i dziedzictwa.

Jednym z głównych wydarzeń związanych z obchodami tego święta jest coroczna parada. To kolorowe widowisko przyciąga tłumy, a jej uczestnicy prezentują się w zielonych strojach, nawiązując do tradycji związanej z Dniem św. Patryka. Zielone barwy są tradycyjnie związane z tym największym irlandzkim świętem. Ludzie noszą zielone ubrania, ozdabiają miejsca publiczne zielonymi dekoracjami, co tworzy radosny i festiwalowy nastrój.

Obchody Dnia św. Patryka w Chicago to nie tylko parada, ale także liczne imprezy kulturalne, koncerty, festiwale i zabawy. Ludzie biorą udział w tych wydarzeniach, aby celebrować wspólnie irlandzką tradycję. Na celebrację tego święta wybieramy się zatem i my, pora więc zawczasu zadbać o zieloną garderobę.

Przystrojeni w tradycyjne barwy Irlandii zobaczymy niesamowity spektakl barwienia rzeki Chicago na zielony kolor. Obejrzymy paradę św Patryka i spróbujemy jak smakuje zielone piwo. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

UWAGA!

  • Program realizowany jest we współpracy z Golden Age Travel.
  • Oferta Klubu Golden Age Travel dotępna tutaj.

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Dzień św. Patryka w Chicago jest jednym z najbardziej ekscytujących dni w roku. Miasto jest znane z jednej z największych parad z tej okazji w Stanach Zjednoczonych. W tym roku rzeka Chicago po raz kolejny zmieni kolor na zielony a Dzień św. Patryka ponownie będzie okazją do radosnego świętowania nie tylko dla tych, w żyłach których płynie irlandzka krew.

Naszą wycieczkę rozpoczniemy, jak zwykle, zbiórką i wyjazdem sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Wycieczka rekomendowana jest osobom, które chcą naprawdę poczuć klimat największego irlandzkiego święta więc zachęcamy do założenia zielonego stroju lub gadżetów nawiązujących do irlandzkiej kultury.

W trakcie wycieczki poznamy historię największego, narodowego i religijnego, święta w Irlandii i spróbujemy zrozumieć dlaczego Chicago tak hucznie celebruje święto patrona Szmaragdowej Wyspy. Dowiemy się w jaki sposób Chicago związane jest z Irlandią a często są to miejsca lub osoby, których o to byśmy nawet nie podejrzewali.

Na początek przejedziemy do downtown Chicago i przyjrzymy się jak znana nam rzeka Chicago zmienia barwę dzięki organicznemu barwnikowi, którego skład ponoć do dzisiaj pozostaje tajemnicą. Jaskrawozielony kolor utrzymuje się w wodzie do kilku godzin, będzie więc czas na sesję zdjęciową, dlatego koniecznie zainwestujcie w zielone gadżety!

Następnie stawimy się na dogodnym miejscu by przyjrzeć się dorocznej paradzie, która przejdzie ulicami miasta. W paradzie tradycyjnie biorą udział irlandzkie grupy folklorystyczne, kobziarze, orkiestry marszowe oraz organizacje kulturalne. Towarzyszy jej rozentuzjazmowany tłum przebrany w zielone, a jakże, stroje oraz wszelkiej maści akcesoria nawiązujące do kultury irlandzkiej.

Po południu będzie możliwość sprawdzenia jak smakuje zielone piwo i prawdziwa irlandzka whisky.

Powrót planowany jest we wczesnych godzinach wieczornych.

 

Zobacz inne programy wycieczek po Chicago.

Chicago w zielonym świetle – Dzień św Patryka

 

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA

9600 zł 13 dni 21-05-2024 18-06-2024 16-07-2024 27-08-2024 24-09-2024

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 20-04-2024 02-05-2024 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni 20-04-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 30