Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

8 dni
05-02-2024 05-22-2024 07-02-2024 07-30-2024 08-20-2024 09-17-2024 10-02-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 6690 zł

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych lub jedno-osobowych za dodatkową dopłatą
 • transport na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • kompleksowe wsparcie dla klienta, na każdym etapie Twojej podróży

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • biletów wstępu
 • biletów lotniczych

Czy marzyłeś kiedykolwiek o zwiedzaniu najważniejszych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych? Czy chcesz zobaczyć słynne miejsca i zrozumieć historię, która ukształtowała Amerykę, jaką znamy dzisiaj? Jeśli tak, to nasza wycieczka “Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża” jest idealna dla Ciebie!

Na przestrzeni pięciu dni zanurzysz się w fascynujący świat metropolii jak Nowy JorkFiladelfia czy Waszyngton DC. Nasza niepowtarzalna trasa obejmuje atrakcje charakterystyczne dla określonego regionu – od porywających struktur miejskich po miejsca pełne dziedzictwa, które są symbolem lokalnej historii. Wystarczy chwila, aby poczuć puls życia w tych miastach, które są pełne aktywności o każdej porze!

Podczas wycieczki z nami odwiedzisz:

 1. Wodospady Niagara
 2. Historyczne pomniki
 3. 9/11 Memorial
 4. Rejs statkiem wokół Sataty Wolności
 5. Baltimore
 6. Waszyngton D.C.
 7. Bialy Dom
 8. Filadelfia i Dzwon Wolności
 9. Schody Rockiego Balboa
 10. Eastern Prison
 11. Flight 93 National Memorial
 12. Pittsburgh

I wiele innych!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę, która pozwoli Ci zobaczyć Amerykę jak nigdy dotąd! Zanurz się w niesamowity świat amerykańskich metropolii. Ta okazja nie zdarza się często – przeżyj z nami wspaniały czas.

 

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wylot do USA z dowolnego portu lotniczego na świecie

Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem na lotnisku, odprawa i przelot do USA.

2.dzień

Odkrywanie potężnych Wodospadów Niagara – Rejs "Maid of the Mist", Jaskinia Wiatrów, Goat Island, Luna Island i nocny pokaz świateł wodospadu

Poranny Start: W drodze do Cudu Natury.

Ruszamy na naszą przygodę o godzinie 4:00 rano, z biura Rek Travel (5825 W Irving Park Rd). Zaczniemy naszą podróż, przemierzając stany Illinois, Indiana, Ohio, Pensylwania i Nowy Jork. Po drodze zadbamy o odpowiedni odpoczynek, odświeżające kawy i smaczne posiłki, aby nabrać energii na naszą ekscytującą podróż.

Spotkanie z Potęgą: Rejs “Maid of the Mist”

Naszym pierwszym celem są Wodospady Niagara, uznane za jedne z największych cudów natury w USA. Zacznijmy naszą przygodę z wielkim rozmachem, pływając na statku wycieczkowym “Maid of the Mist”, który zaniesie nas pod samą ścianę wodospadu. Tam poczujemy na własnej skórze potęgę przyrody.

Wodospady Niagara skrywają w sobie wiele fascynujących historii. Jedną z nich jest historia śmiałków, którzy zaryzykowali życie, próbując przepłynąć przez wodospady w drewnianych beczkach. Wielu z nich zginęło, podkreślając potęgę i nieprzewidywalność tych wodospadów.

Dodatkowo, Wodospady Niagara, choć są często kojarzone z USA, są tak naprawdę podzielone pomiędzy Stany Zjednoczone a Kanadę. Ich nazwa pochodzi od wyrazu z języka plemienia Irokezów – “Niagagarega”, co oznacza “grzmot wody“. Ale tak naprawdę, istnieje wiele teorii, tłumaczących tą nazwę. To miejsce niewątpliwie stanowi dramatyczne i potężne świadectwo siły natury.

Wejście w Cieniu Wodospadu: Jaskinia Wiatrów

Następnie, po odkryciu tajemnic wodospadu z bliska, udajemy się do Jaskini Wiatrów. Ta niezwykła atrakcja przeniesie nas, po zjechaniu windą ponad 50 metrów w dół, po drewnianych kładkach do podnóża Wodospadu Bridal Veil (Welon Panny Młodej). Spektakl spadającej wody i towarzyszący mu huk to doznanie, które zapiera dech w piersiach.

Odkrywanie scenicznych miejsc: Goat Island i Luna Island

Gdy już doświadczyliśmy pełnej mocy wodospadu, zrelaksujemy się na spokojnym spacerze wzdłuż krawędzi wodospadu, podziwiając go z zupełnie innej, ale równie oszałamiającej perspektywy. Następnie odwiedzimy Goat Island i Luna Island, które kryją w sobie wiele historii i niesamowitych widoków. Te punkty widokowe gwarantują niezapomniane wrażenia dla każdego miłośnika przyrody.

Wieczorna Magia: Nocna Iluminacja Wodospadu

Wieczór przyniesie nam kolejne niesamowite doświadczenie – podziwianie wodospadów oświetlonych kolorowymi reflektorami. Nocna iluminacja to zupełnie inne, magiczne oblicze wodospadu, które odsłania jego niepowtarzalny urok. Po tym wyjątkowym spektaklu udajemy się do komfortowego Hotelu Sheraton, aby nabrać sił na kolejne atrakcje.

Czas na Odpoczynek: Nocleg w hotelu 

Po pełnym wrażeń dniu, odpoczynek w komfortowym hotelu to idealny sposób na regenerację sił na kolejne przygody. Przygotujcie się na więcej niesamowitych doświadczeń w kolejnym dniu wycieczki!

3.dzień

W Sercu Nowego Jorku – Central Park, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Piąta Aleja, Metropolitan Opera, Chrysler Building, The Edge, Union Station, Times Square

Poranny Start: Na Drodze do Miasta, które nigdy nie śpi.

 

Zaczynamy dzień wczesnym śniadaniem, z niecierpliwością czekając na kilkugodzinną podróż do Nowego Jorku. To miejsce, które każdy musi odwiedzić, stolica światowej mody, a zarazem centrum kulturalne i finansowe Ameryki.

Wśród punktów naszej trasy znajduje się Central Park i Metropolitan Opera

Rozpoczynamy naszą wycieczkę od odwiedzenia Central Parku, zielonego serca Manhattanu. Wśród jego zielonych alejek kręcono wiele kultowych filmów, takich jak “Kevin sam w Nowym Jorku”. Park kryje w sobie wiele atrakcji, w tym korty tenisowe, parki rozrywki, fontanny i restauracje. Nie ominie nas również Metropolitan Museum, jedno z największych i najważniejszych muzeów sztuki na świecie.

Nowy Jork Central Park

Niezapomniane Widoki: Rockefeller Center i Trump Building

Następnie kierujemy się ku Rockefeller Center, domowi dla najpopularniejszej choinki w USA. Chętni będą mogli wejść na One Wold Observatory, skąd rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na cały Nowy Jork. Miniemy Trump Building, majestatyczny drapacz chmur nazwany imieniem jednego z jego fundatorów, Donalda Trumpa. Swoja drogą, to rowniez jego miejsce zamieszkania podczas wizyt w Nowym Jorku.

Zakupy i Sztuka: Piąta Aleja, Katedra Św. Patryka, Chrysler Building

Ruszamy na spacer luksusową Piątą Aleją, gdzie zobaczymy Katedrę św. Patryka, jedną z największych katolickich świątyń w Ameryce. Piąta Aleja doprowadzi nas do Chrysler Building, znanego z przykładu architektury „art deco”.

 

Światła Miasta: Times Square

W naszym planie zwiedzania znajduje się Times Square, nazywane “Skrzyżowaniem Świata” ze względu na swoje jasno oświetlone bilbordy i reklamy. Jest to miejsce, które z pewnością zapewni nam niepowtarzalne doświadczenie. Dodatkowo, dla miłośników teatru, istnieje możliwość udania się na Broadway i obejrzenia muzycznego spektaklu. Ciekawostką jest, że Broadway to najdłuższa ulica w Nowym Jorku, rozciągająca się na ponad 33 km, która jest również domem dla ponad 40 profesjonalnych teatrów.

Zasłużony Odpoczynek: Nocleg 

Po dniu pełnym przygód wracamy do komfortowego hotelu, aby nabrać sił na następne dni pełne niesamowitych atrakcji.

4.dzień

Ślady Historii i Symbole Nowego Jorku – 9/11 Memorial, One World Observatory, Trinity Church, Federal Hall NM, Trump Building, East River Greenway, Rejs Statkiem (Statua Wolności i Ellis Island)

Poranne Wejście: Przez Tunel do Manhattanu.

Dzień rozpoczynamy śniadaniem i przejazdem przez tunel na Manhattan. Pierwszy punkt programu to miejsce, które zapisało się na trwałe w historii całego świata – 9/11 Memorial.

Czas na Refleksję: 9/11 Memorial i One World Observatory

Tu, gdzie kiedyś stały bliźniacze wieże World Trade Center, teraz znajdują się dwie sadzawki upamiętniające ofiary ataków z 11 września 2001 roku. Stąd rozpościera się widok na nowy symbol odrodzenia miasta – One World Trade Center. Wjedziemy windą, której ściany pokryte są ekranami przedstawiającymi historię Nowego Jorku, na taras widokowy. Z góry rozciąga się niezapomniana panorama 360 stopni na Manhattan.

Kroki Historii: Trinity Church, Federal Hall NM

Następnie przemierzamy Wall Street, by dotrzeć do zabytkowego kościoła Trójcy Świętej (Trinity Church) oraz Federal Hall National Monument – miejsca, gdzie pierwszy prezydent USA, George Washington, złożył przysięgę. Kontrast pomiędzy starą architekturą a nowoczesnymi drapaczami chmur jest niezwykle malowniczy.

Skrzydła Finansów: Trump Tower i Byk Wall Street

Niedaleko znajduje się Trump Tower, a spacer kończymy przy posągu szarżującego byka – jednym z najważniejszych symboli Nowego Jorku.

Zielone Ukojenie: East River Greenway

Na chwilę odpoczniemy od miejskiego gwaru, spacerując wzdłuż East River Greenway, skąd będziemy podziwiać widoki na śródmieście Manhattanu i Brookliński Most.

Wsłuchując się w Fale: Rejs Statkiem, Statua Wolności, Ellis Island

Następnie wsiadamy na statek wycieczkowy, by z bliska zobaczyć Statuę Wolności i Ellis Island. W tle będzie widoczny słynny Brooklyn Bridge, a my będziemy cieszyć się wiatrem we włosach i wolnością.

Wielkie Jabłko po Zmierzchu: Times Square

Wieczór spędzimy na najsłynniejszym placu świata – Times Square. Dla chętnych możliwość obejrzenia spektaklu na Broadwayu.

Zasłużony Odpoczynek: Nocleg hotelu

Po dniu pełnym emocji wracamy do naszego hotelu, aby odpocząć i naładować baterie na kolejne przygody.

5.dzień

Wyprawa po Amerykańskich Symbolach – Dzwoń Wolności, Eastern Penitentiary, Baltimore Harbor

Poranny Wypad: Filadelfia.

Opuszczamy Nowy Jork i kierujemy się do Filadelfii, gdzie odwiedzimy miejsca związane z amerykańską walką o niepodległość, w tym ikoniczny Dzwon Wolności. W Filadelfii zobaczymy także słynne schody Muzeum Sztuki, które filmowy Rocky Balboa wbiegł w jednym z najbardziej pamiętnych momentów kinematografii. My też podejmiemy to wyzwanie!

 

Eastern State Penitentiary – kolebka nowoczesnego więziennictwa

Odkryj fascynującą historię Eastern State Penitentiary, otwartego ponad 180 lat temu. Znane ze swojej imponującej architektury i surowej dyscypliny, było to pierwsze na świecie prawdziwe “penitencjarny”, czyli więzienie zaprojektowane tak, aby wzbudzić skruchę w sercach więźniów. Sam budynek to architektoniczne cudo; miał bieżącą wodę i centralne ogrzewanie zanim jeszcze Biały Dom je wprowadził.

Zwiedzanie Baltimore

Następnie udajemy się na przejazd do Baltimore, gdzie czeka na nas seria atrakcji. Pierwszym punktem programu jest World Trade Center Baltimore, symbol globalizacji i handlu.

Baltimore Harbor

Kolejnym etapem jest Baltimore Harbor, jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy, idealne na relaks i podziwianie widoków.

Nocleg – czas na odpoczynek

Dzień kończymy noclegiem w okolicy Baltimore, dając sobie czas na przemyślenie i zrozumienie głębokich lekcji, które niesie ze sobą historia Eastern State Penitentiary.

6.dzień

Serce Amerykińskiej Polityki

Następnie udamy się do Washington DC. Pierwszym punktem jest Bazylika Niepokalanego Poczęcia, gdzie będziemy mieli okazję do duchowej refleksji.

Cmentarz i Groby Sławy: Cmentarz Arlington

Potem odwiedzimy Cmentarz Arlington, gdzie pochowano wielu amerykańskich żołnierzy, w tym prezydenta Johna F. Kennedy’ego. Zobaczymy tam także Grób Nieznanego Żołnierza z emocjonującym rytuałem zmiany warty.

Symboliczne Budynki: Union Station, Biały Dom, Kapitol

Przejdziemy przez Union Station, jeden z najważniejszych dworców kolejowych w kraju, i odwiedzimy Kapitol oraz Biały Dom – oficjalną rezydencję i miejsce pracy prezydentów USA. W pobliżu znajduje się La Fayette Square, z pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Pamięć Narodowa: Lincoln Memorial, Washington Monument, Korean War Veterans Memorial, Vietnam War Veterans Memorial

Kolejnym przystankiem będzie Lincoln Memorial, z monumentalnym posągiem Abrahama Lincolna. Tuż obok znajduje się Reflection Pool, gdzie w wodzie odbija się obraz Washington Monument. Będziemy mieli okazję zobaczyć również Korean War Veterans Memorial oraz Vietnam War Veterans Memorial, znaną jako “Ściana Refleksji”.

Południe: Przystanek w Shanksville, Flight 93 National Memorial

Kolejny przystanek dzisiaj to Shanksville, gdzie odwiedzimy miejsce poświęcone pamięci ofiar katastrofy lotu 93 linii United Airlines, które miało miejsce 11 września 2001 roku. Pasażerowie tego lotu pokazali niewiarygodną odwagę próbując przejąć kontrolę nad samolotem od terrorystów. Ich heroiczna postawa została uwieczniona w filmie “Lot 93”.

Przejazd na nocleg w okolicach Pittsburgha

Po dniu pełnym atrakcji i odkryć, następnym punktem programu jest przejazd na nocleg w okolicach Pittsburgha. To idealna okazja, aby odpocząć i zregenerować siły przed kolejnym dniem pełnym nowych doświadczeń.

7.dzień

Zwiedzanie Pittsburgh: miasto 446 mostów

Skytram: podróż ponad chmurami

Skytram to jedna z najbardziej ekscytujących atrakcji turystycznych, oferująca niesamowite widoki i unikalne doświadczenie. To nie tylko środek transportu, ale również atrakcja turystyczna, która pozwala zobaczyć okolicę z zupełnie innej perspektywy.

Podróżując Skytramem, można podziwiać panoramiczne widoki na miasto, okoliczne góry i nawet morze, jeśli warunki na to pozwalają. Wewnątrz kabin są dostępne wszelkie udogodnienia, takie jak wygodne siedzenia i informacje turystyczne, dzięki czemu podróż jest nie tylko piękna, ale również komfortowa i edukacyjna. To doskonała okazja, aby zrobić niezapomniane zdjęcia i cieszyć się chwilą relaksu w podróży.

Wieczór: Powrót do Chicago

Planujemy dotrzeć do Chicago późnym wieczorem, kończąc naszą fascynującą podróż po wschodnim wybrzeżu USA.

8.dzień

Pożegnanie z grupą i wylot do kraju

Kończy się nasza Amerykańska wyprawa. Przejazd na lotnisko i lot powrotny do kraju.

 

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).