Od Phoenix do Dallas czyli Amerykańskie Południe

9 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 6690 zł

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy minibusem na całej trasie Phoenix – Dallas
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
 • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów lotniczych
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Biletów wstępu
 • Opłat bagażowych
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego

PHOENIX- TUSCON- TOMBSTONE- WHITE SAND DUNES PARK NARODOWY- CARLSBAD CAVERNS PARK NARODOWY-PARK NARODOWY GUADALUPE MOUNTAINS- PARK NARODOWY BIG BEND- SAN ANTONIO-PANNA MARIA-CORPUS CHRISTI-GALVESTON-HOUSTON-DALLAS

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO USA

Spotkanie z przewodnikiem/opiekunem grupy na lotnisku i przelot do Phoenix.

2.dzień

PHOENIX

Zwiedzanie Phoenix – stolicy i zarazem największego miasta Arizony. Odwiedzimy Desert Botanical Garden, gdzie na obszarze 57 hektarów rośnie ponad 20 tysięcy roślin, w tym ponad 4 tysiące kaktusów. Jedna trzecia z nich to gatunki rodzime a ponad 130 to gatunki zagrożone. W następnej kolejności spacer w centrum Phoenix. Zobaczymy m.in. Heritage Plaza z domem Rossona, zabudowę Uniwersytetu Stanowego, Centrum Arizona, Bazylikę, centrum teatralne Herbergera oraz Kapitol Stanowy z parkiem Bolin’a. Nocleg.

3.dzień

SAGUARO NP – TOMBSTONE

Po śniadaniu przejazd na przedmieścia Tuscon. Krótki przystanek przy jednej z najlepiej zachowanych misji hiszpańskich San Xavier del Bac, nazywanej Gołębicą Pustyni. Następnie wizyta w parku narodowym Saguaro. Park został utworzony w 1994 roku i składa się z dwóch części: wschodniej i zachodniej. Żyje w nim ponad 300 gatunków zwierząt (m.in.: pumy, rysie, kojoty i pekari) i ponad 200 gatunków ptaków. W parku rośnie 25 gatunków kaktusów a ich liczba przekracza półtora miliona. Najbardziej znanym gatunkiem, a zarazem symbolem amerykańskiego Zachodu, jest karnegia olbrzymia – saguero. To gatunek najwyższego kaktusa w Stanach Zjednoczonych. Dorasta do 15 metrów wysokości i zakwita po raz pierwszy w wieku 75 lat, wtedy też wypuszcza pierwsze odgałęzienia. Spacery w pustynnej scenerii wśród olbrzymich kaktusów. Wczesnym popołudniem dojazd do Tombstone. To chyba najsłynniejsze miasto Dzikiego Zachodu. Osada górnicza, nazwana kiedyś „miastem zbyt twardym, by umrzeć”, stała się czymś w rodzaju skansenu. Przejazd na nocleg.

4.dzień

WHITE SAND DUNES NP – CARLSBAD CAVERNS NP – GUADALUPE MOUNTAINS NP

Przejazd do Paku Narodowego White Sand Dunes. Park składa się z białych pustynnych wydm, które wyglądają jak ogromne śnieżne zaspy. To tutaj znajduje się najwięcej gipsowych wydm na świecie. Gips, który je tworzy, pochodzi z efemerycznego jeziora, o bardzo dużej zawartości minerałów. Po wyparowaniu wody, pod wpływem chemicznych reakcji i z biegiem tysiącleci powstała biała pustynia której gipsowe wydmy przemieszczają się przenoszone przez wiatr. Wciągu roku wydmy potrafią przemieścić się nawet o 10 metrów. Po południu przejazd do Parku Narodowego Carlsbad Caverns, obowiązkowy punkt w programie zwiedzania Nowego Meksyku. To system ponad 100 niezwykłych jaskiń, który został w 1995 r wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park słynie z setek tysięcy nietoperzy, które o zmierzchu wylatują na żer. Jest to niesamowity spektakl przyrodniczy, który można podziwiać ze specjalnie wybudowanego przy wejściu do jaskini amfiteatru. Jaskinie zaskakują rozmiarem i różnorodnością a przez wielu są uważane za najpiękniejsze na świecie. W dalszej części dnia przejedziemy przez Park Narodowy Guadalupe Mountains. Góry Guadalupe piętrzą się między nizinami Nowego Meksyku a pustynią Chihuahua na granicy z Teksasem. Wiele milionów lat temu teren ten był pokryty płytkim morzem, na dnie którego zalegały szkielety organizmów morskich, tworząc późniejszą skałę wapienną. Na skutek ruchów tektonicznych wapienne skały zostały wypiętrzone i dzisiaj zachwycą nasze oczy pięknymi górskimi formacjami, z których najwyższa, Guadalupe Peak, ma wysokość 2667 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Teksasu. Przejazd na nocleg.

5.dzień

BIG BEND NP

Od rana kontynuujemy naszą podróż na zachód przez półpustynne i pustynne tereny Teksasu. Dojazd do Parku Narodowego Big Bend. Nazwa parku pochodzi od zakola granicznej rzeki Rio Grande. Można uprościć mówiąc, że na park składają się: część pustyni Chihuahua, pasmo górskie Chisos i rzeka Rio Grande. Ze względu na znaczne oddalenie (jest położony na głębokim południu Teksasu) park nie należy do często odwiedzanych. Ceniony jest ze względu na swe unikatowe walory geologiczne, zróżnicowaną roślinność pustynną oraz bogatą faunę. Żyje w nim więcej gatunków ptaków i nietoperzy oraz rośnie więcej kaktusów niż w jakimkolwiek innym parku w Stanach Zjednoczonych. Przejazd na nocleg w okolicy.

6.dzień

SAN ANTONIO – PANNA MARIA – CORPUS CHRISTI

Przejazd do miasta które nosi imię św. Antoniego z Padwy – San Antonio. W czasie wojny teksańsko – meksykańskiej znalazło się ono w samym centrum działań zbrojnych. Teksas walczył o uzyskanie niepodległości od Meksyku a obrona Alamo, którą można porównać do obrony Termopile, stała się symbolem i motorem do dalszych działań niepodległościowych. Niespełna 200 obrońców atakowanych przez prawie 3 tysięczną armie meksykańską oddało życie po 13 dniach bohaterskiej obrony, misja upadła, jednak następne bitwy doprowadziły do podpisania pokoju. Teksas uzyskał niepodległość a w roku 1845 stał się częścią Stanów Zjednoczonych. Po wizycie w Alamo udamy się do niezwykle popularnego w  mieście miejsca –  San Antonio River Walk. Ścieżka spacerowa biegnie wzdłuż brzegów rzeki San Antonio, przecinając najważniejsze miejsca w mieście. Wzdłuż rzeki i promenady usytuowanych jest wiele barów, kawiarni, restauracji, hoteli i sklepów. Rejs specjalną łodzią przez historyczną część miasta. Kontynuujemy podróż przez Texas w stronę miasta Corpus Christi. W drodze na południe zatrzymamy się w miasteczku Panna Maria. To pierwsza typowo polska osada w USA gdzie w latach 50 XIX dotarli polscy imigranci ze Śląska. Przejazd na nocleg.

7.dzień

CORPUS CHRISTI – GALVESTON

Żądni wrażeń kontynuujemy podróż przez Texas. Dzisiaj odwiedzimy miasto Corpus Christi a dokładniej poznamy historię lotniskowca z II Wojny Światowej – USS Lexington, w którym obecnie mieści się muzeum marynarki wojennej USA. Następnie przejedziemy do Galveston. Miasto – port porównać można do polskiego Sopotu i jak on, oferuje ono całą gamę atrakcji, zabytków i muzeów. Turyści jednak najczęściej odpoczywają na słonecznych plażach, które ciągną się całymi kilometrami z każdej strony wyspy. Galveston słynie także z bogatej wiktoriańskiej zabudowy, która obok plaż jest główną atrakcją miasta. Wieczorne podziwianie zachodu słońca, spacery po plaży. Nocleg.

8.dzień

HOUSTON – DALLAS

Po śniadaniu ruszamy w stronę Houston – stolicy i jednocześnie największego miasta Texasu. Po drodze zatrzymamy się w Houston Space Center – centrum dowodzenia i treningów NASA z bogatą historia podboju kosmosu. Około południa dojazd do Houston. Przejazd przez rozrywkową dzielnicę śródmiejską, czyli tak zwany Theater District z licznymi teatrami, operą i salą baletową. Krótki przystanek w parku wodnym Geralda D Hinesa z zachwycającą monumentalną fontanną, przypominającą prawdziwy wodospad. W dalszej części dnia przejazd do Dallas – nowoczesnej metropolii północnego Teksasu. Założone w 1841 r. rozwinęło się dzięki przemysłowi naftowemu i bawełnianemu i bardzo szybko stało się ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowo-kulturalnym centrum regionu. To w tym mieście, w roku 1963, z ręki zabójcy Oswalda Lee Harveya zginął prezydent John F. Kennedy. Przejdziemy ulicami którymi przejechał przed samym zamachem prezydent i odtworzymy ostatnie chwile z życia prezydenta Kennediego. Zatrzymamy się przy pomniku JFK Memorial. Wieczorem wjedziemy na wieże widokową Reunion Tower aby podziwiać panoramę Dallas i okolic. Wieża stała się wizytówką miasta a wieczorem ożywa podświetlona licznymi światłami. Na jej szczycie znajduje się kolista sfera, mieszcząca w sobie restaurację, koktajl bar i taras widokowy. Nocleg.

9.dzień

DALLAS – CHICAGO

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, odprawa i lot powrotny do kraju. Z niezliczoną ilością wspomnień i zdjęć, kończymy przygodę z Arizoną i Teksasem.

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA

9600 zł 13 dni 21-05-2024 18-06-2024 16-07-2024 27-08-2024 24-09-2024

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 20-04-2024 02-05-2024 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni 20-04-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 30