Total eclipse: zaćmienie słońca 2024

1 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 600 zł

Cena zawiera

  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
  • biletu wstępu na stadion Saluki
  • okulary ochronne
  • opiekę polsko i angielsko-języcznych przewodników
  • transport na całej trasie wycieczki

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia
  • Wydatków natury osobistej jak napoje, drinki, alkohole, rozmowy telefoniczne
  • Zwyczajowych napiwków

Zapraszamy na niesamowite i jedyne w swoim rodzaju gwiezdne Show – Total Eclipse! Zapraszamy Was na całkowite zaćmienie słońca, które tak samo jak 6 lat temu odwiedzi Carbondale położone na południu Illinois. Tak jak poprzednio dołączymy do znanej na całe Amerykę imprezy, której patronują między innymi NASA, Adler Planetarium i Uniwersytet Souther Illinois.

Zapraszamy równiez na zlot lotniczy w Oskosh, WI

 

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Zaćmienie słońca

Wyjazd:

Wyruszamy zatem bladym świtem, czyli o 05:00 rano i udajemy się prosto na południe do Carbondale. Po drodze zespół naszych dwóch przewodników wytłumaczą Państwu dokładnie jak wygląda takie zaćmienie ( total eclipse ). Nasza trasa to 350 mil i powinniśmy dotrzeć na miejsce około 11 przed południem po czym udamy się prosto na stadion Saluki.

Wyjątkowo dodajemy możliwość wyjazdu z kilku punktów m.in.:

–  05:00am – REK TRAVEL
5825 W Irving Park Rd, Chicago, IL 60634

– 05:15am – O’HARE TECH CENTER VENUE AND CONFERENCE CENTER
9950 Lawrence Ave, Schiller Park, IL 60176.
Tu istnieje możliwość zostawienia za darmo samochodu na cąłą wycieczkę. Osobom które przyjadą pod biuro samochodem sugerujemy tą lokalizacje do wsiadania.

– 05:45am – South – stacja paliw CITKO
7455 Archer Ave, Summit, IL 60501 (South)

Przygotowanie do zaćmienia słońca:

Na miejscu osoby prowadzące show przeprowadzą nas przez każdy etap zaćmienia, od pierwszego kontaktu słońca z księżycem do całkowitego zasłonienia tarczy słońca. Dodatkowymi atrakcjami będą występy kulturalne i muzyczne na żywo, solarne kanały teleskopowe dzięki którym będziemy mogli także na ekranach podziwiać zaćmienie oraz eksperckim komentarzem wyświetlonym na dużym ekranie stadionu.

Całe słoneczno – księżycowe show trwać będzie 4 minuty i 9 sekund a to bardzo długo jak na tego typu zjawisko. Warto więc wybrać się do Carbondale także dlatego że kolejne całkowite zaćmienie słońca w Ameryce odbędzie się dopiero 23 sierpnia 2044 r. i w dodatku daleko daleko na południu kraju.

Powrót:

Tuż po zaćmieniu udamy się w drogę powrotną do Chicago, gdzie powinniśmy dotrzeć przed północą.

 

UWAGI:
Z racji tego, że to masowe wydarzenie oraz rzadkości występowania zjawiska należy się liczyć się z dużym ruchem na trasie – w szczególności podczas powrotu do Chicago. Prosimy zatem traktować podaną godzinę powrotu jako orientacyjną.

Na miejscu wydarzenia istnieje możliwość zjedzenia lunchu czy przekąsek.
Prosimy pamiętać ze w czasie trwania wydarzenia dojdzie do gwałtownego spadku temperatury. Prosimy zatem o zabranie także bluzy czy swetra by zbytnio nie zmarznąć.

W przypadku niemożliwość dotarcia na stadion (polecenia służb) lub w przypadku pogody uniemożliwiającej podziwianie zjawiska organizator nie ponosi odpowiedzialności.

Total eclipse: zaćmienie słońca 2024

Total eclipse

Pokaż cały plan wycieczki

1 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).