Park Narodowy Yellowstone

Park Narodowy Yellowstone

7 dni
16-06-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 7600 zł

Cena zawiera

  • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
  • w niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
  • opiekę dwóch kierowców/przewodników
  • darmowe wifi

Cena nie zawiera

  • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
  • biletów wstępu

RZEKI MISSISIPI I MISSOURI – PAŁAC KUKURYDZIANY W MITCHELL – POMNIK INDIANKI “DIGNITY” – KOLONIA PIESKÓW PRERIOWYCH – PARK NARODOWY BADLANDS – CZARNE WZGÓRZA – GÓRA RUSHMORE Z GŁOWAMI PREZYDENTÓW – POMNIK SZALONEGO KONIA – DIABELSKA WIEŻA (DEVIL’S TOWER) – GÓRY BIGHORN – CODY – PARK NARODOWY YELLOWSTONE – WIELKI KANION I WODOSPADY NA RZECE YELLOWSTONE – GEJZER OLD FAITHFUL – GORĄCE ŹRÓDŁA (GRAND PRISMATIC, MORNING GLORY I INN.) – TARASY W MAMMOTH HOT SPRINGS – PARK NARODOWY GRAND TETON – JEZIORO JENNY – KANION KASKADOWY W GÓRACH TETON – JACKSON HOLE – CHEYENNE – KAPITOL STANOWY WYOMING – BIG BOY 4004 – KAPITOL STANOWY IOWA

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

MISSISIPI I MISSOURI

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5825 W. Irving Park Rd) we wczesnych godzinach porannych. Przejazdy przez stany: Illinois, Wisconsin, Minnesotę i Południową Dakotę. W trakcie podróży regularne postoje na posiłki, napoje i inne potrzeby.

Zatrzymujemy się nad królową amerykańskich rzek, jaką jest Missisipi. Odwiedzamy Kukurydziany Pałac, którego elewacja wykonana jest z kolb kukurydzy, układanych każdego roku w spektakularną mozaikę. Tworzy ona obrazy z farmerskiego życia okolicznych mieszkańców.

Nad rzeką Missouri czeka nas kolejny punkt widokowy, będący jednocześnie historycznym miejscem związanym ze słynną wyprawą Lewisa i Clarka. Zobaczymy tam również imponujący, wysoki na 50 stóp i wykonany ze stali pomnik Indianki “Dignity”, hołdujący kulturze Indian Dakota. Nocleg w jednym z położonych na prerii miasteczek Dakoty Południowej.

2.dzień

PARK NARODOWY BADLANDS

Wcześnie rano udajemy się do Parku Narodowego Badlands, odwiedzając po drodze kolonię piesków preriowych. Na terenie Badlands odsłonią się przed nami nieziemskie krajobrazy, jakie tworzą tam osobliwe formacje skalne, strome kaniony, wąskie wąwozy, wysokie iglice i kolorowe skały.

Przejeżdżamy parkową drogą widokową, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. Okazji do zrobienia zdjęć będzie bez liku. Z Badlands przenosimy się na Czarne Wzgórza, gdzie odwiedzamy słynną Mt. Rushmore, na której wyrzeźbiono kamienne portrety George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna.

Głowy prezydentów to jeden z najbardziej rozpoznawanych obiektów w Stanach Zjednoczonych. Podziwiając po drodze krajobraz Czarnych Wzgórz, docieramy pod Pomnik Szalonego Konia – wykuwaną w górze rzeźbę indiańskiego wodza. To monumentalne dzieło rozpoczął kilkadziesiąt lat temu syn polskich emigrantów Korczak Ziółkowski. Przedsięwzięcie kontynuują jego dzieci i wnuki. Po ukończeniu będzie to największa – wysoka na 195 metrów i długa na 172 metry – rzeźba na świecie.

Tego dnia czeka nas również jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na naszej planecie, jakim jest Diabelska Wieża, zwana przez Indian “Mateo Tepee”, co oznacza mieszkanie niedźwiedzia. W rzeczywistości jest to wysoki na prawie 400 m. rdzeń wygasłego wulkanu, wznoszący się majestatycznie nad równinami prerii. Nocleg w Wyoming.

 

3.dzień

YELLOWSTONE

Przejazd do Parku Narodowego Yellowstone, będącego pierwszym i najsłynniejszym parkiem narodowym na świecie. Po drodze przekraczamy góry Bighorn, odwiedzamy też miasteczko Cody, znane z odbywających się w nim rodeo. Wjeżdżamy na teren parku. Jeśli wcześniej nie spotkamy zwierzyny, to pierwszy przystanek będzie miał miejsce nad Jeziorem Yellowstone, będącym największym jeziorem wysokogórskim w Ameryce Północnej (jest ono położone na wysokości 2,357 m n.p.m., a jego linia brzegowa liczy 177 km).

O każdej porze roku jezioro może urzec swoimi nastrojami, przestrzenią i kobaltowo-niebieską barwą, kontrastującą z ośnieżonymi szczytami widocznych za wodą gór. Warto przemierzyć tysiące kilometrów, by zobaczyć coś tak wspaniałego jak Wielki Kanion i Wodospady Yellowstone. Ich niezwykłą urodę podziwiamy m.in. z tarasu widokowego Artist Point.

Zdaniem wielu to właśnie ten punkt oferuje najpiękniejsze scenerie w całym parku. Widok Wielkiego Kanionu i wkomponowanego weń Wodospadu Dolnego, to bez wątpienia jeden z najbardziej malowniczych obrazów amerykańskiego Zachodu. Park Narodowy Yellowstone to dla dzikiej zwierzyny i jej entuzjastów prawdziwe sanktuarium.

Nie ma na terenie Stanów Zjednoczonych podobnego obszaru, gdzie żyłoby tak wiele ssaków. To właśnie one wzbudzają największe zainteresowanie przeciętnego gościa parku. Przebywając tam mamy więc szansę zobaczyć stada bizonów, niedźwiedzie grizzly i baribale, jelenie, dzikie owce, kozły śnieżne, łosie, kojoty, widłorogi, a nawet pumy i wilki. Wszystkie te zwierzęta chodzą swoimi ścieżkami, ale z pewnością spotkamy je, przemierzając yellowstońskie drogi.

Pełni wrażeń docieramy na nocleg w okolicach parku.

4.dzień

YELLOWSTONE

Cały ten dzień spędzamy w Parku Narodowym Yellowstone, na terenie którego znajduje się ponad połowa gejzerów istniejących na całym świecie. Poza tym są tutaj tysiące innych tworów geotermalnych, takich jak gorące źródła, wulkany błotne i fumarole. Dzisiaj zobaczymy najciekawsze z nich.

Zwiedzanie rozpoczynamy od Gorących Mamucich Źródeł (Mammoth Hot Springs). To kolejne unikalne miejsce w Yellowstone, gdzie ponownie zadziwić nas może twórcza inwencja Natury. Całe zbocze góry pokrywają tutaj misterne tarasy trawertynowe, wśród których wyróżniają się Tarasy Minerwy i Kanarkowe Źródła. Ich fantastyczne kształty i kolory ożywia spływająca po nich gorąca woda. W środowisku tym żyją miliardy żywych stworzeń (to właśnie nim gorące źródła zawdzięczają swoją niezwykłą barwę).

Po drodze do najsłynniejszego gejzeru na świecie, jakim bez wątpienia jest gejzer Old Faithful, zatrzymujemy się m.in. przy niesamowitym Grand Prismatic Spring, jednym z największych i najbardziej kolorowych gorących źródeł na świecie. Wczesnym popołudniem docieramy do Górnej Kotliny Gejzerów. Zdaniem większości jest to najciekawsze miejsce parku, jeśli chodzi o występowanie, różnorodność i bogactwo zjawisk hydrotermalnych.

Największą atrakcją jest jednakże wspomniany już gejzer Old Faithful, wokół którego – mniej więcej co pięć kwadransów – zbierają się setki, a nawet tysiące widzów, oczekując na niezapomniane widowisko, jakiego dostarcza erupcja “Starego Wiernego”.

Po zakończeniu spektaklu, przewidziany jest czas wolny na spacery i samodzielną eksplorację parku. Spośród wielu ciekawych zakątków tej okolicy, warto odwiedzić cudownie kolorowe gorące źródło, jakim jest Morning Glory Spring, czy też historyczny hotel Old Faithful Inn. Nocleg w okolicach parku.

5.dzień

GRAND TETON

Dzisiaj czekają nas odwiedziny kolejnego parku narodowego, jakim jest Grand Teton NP. Znajdujące się tutaj pasmo górskie, (szczyty najwyższych gór mają wysokość ponad 4 km. n.p.m.) tworzy jeden z najpiękniejszych pejzaży Gór Skalistych.

Będziemy się mogli o tym przekonać, przebywając nad Jeziorem Jenny, czy idąc szlakiem Kanionu Kaskadowego. Po wyjeździe z parku zaglądamy do malowniczego miasteczka Jackson, gdzie będzie czas na zakup pamiątek i odpoczynek. Przejazd na nocleg w Wyoming.

6.dzień

CHEYENNE

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę, tym razem już na wschód.

Przystankiem w dzisiejszej podróży będzie stolica stanu Wyoming, Cheyenne. Zatrzymamy się pod budynkiem stanowego kapitolu, jak również odwiedzimy miejsce, gdzie znajduje się Big Boy 4004 – największa parowa lokomotywa na świecie. Chętni będą mogli zwiedzić Cheyenne Depot Museum, gdzie można się będzie zapoznać z fascynującą historią budowy Pierwszej Linii Transkontynentalnej, która w w 1969 roku połączyła sieć kolejową wschodnich Stanów Zjednoczonych z amerykańskim Zachodem.

7.dzień

DES MOINES - CHICAGO

Kontynuujemy drogę powrotną do Chicago. Mijając amerykańskie prerie, zatrzymamy się w stolicy stanu Iowa, Des Moines, przy budynku kapitolu stanowego, którego kopuła pokryta jest płatkami szczerego złota. Przyjazd do Chicago planowany jest w późnych godzinach wieczornych.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA

9600 zł 13 dni 21-05-2024 18-06-2024 16-07-2024 27-08-2024 24-09-2024

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 20-04-2024 02-05-2024 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni 20-04-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 30