Park Narodowy Yellowstone od zmierzchu do świtu 2024

5 dni
27-06-2024 18-08-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 6000 zł

Cena zawiera

 • Transfery z/na lotnisko
 • Noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych
 • Przejazdy na całej trasie
 • Opiekę doświadczonego przewodnika polskojęzycznego
 • Wyżywienie wliczone w koszt doby hotelowej

Cena nie zawiera

 • Kosztów biletów wstępu
 • Koszt biletów lotniczych
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego, walizki itp.
 • Opłat bagażowych (do sprawdzenia u przewoźnika)
 • Przelotu Chicago-Bozeman-Chicago

Zapraszamy na niezapomnianą, pięciodniową wyprawę do serca dzikiej natury – Parku Narodowego Yellowstone. Dzięki temu, że w pobliże Yellowstone udajemy się samolotem, oszczędzamy czas i pieniądze, co pozwala nam spędzić na terenie Parku co najmniej 3 pełne dni. To wystarczająco dużo, aby zwiedzić wszystkie najciekawsze miejsca, z których Park słynie.

 • Wielki Kanion Rzeki Yellowstone – to miejsce oferuje najbardziej spektakularne widoki, które zobaczysz podczas naszej wyprawy. Wodospady, które tam znajdziesz, są prawdziwym cudem natury.
 • Gejzer Old Faithful – najsłynniejszy gejzer na świecie, który regularnie wybucha, przyciągając setki, a nawet tysiące widzów.
 • Jezioro Yellowstone – największe jezioro wysokogórskie w Ameryce Północnej, które o każdej porze roku może urzec swoimi nastrojami, przestrzenią i kobaltowo-niebieską barwą.

Ponadto, dzięki lokalizacji naszych noclegów w bliskim sąsiedztwie Parku, będziemy mogli wybrać się o świcie na swego rodzaju safari, które zapewni nam szansę spotkania z zamieszkującą Yellowstone dziką zwierzyną. Przebywając tam mamy więc szansę zobaczyć stada bizonów, niedźwiedzie grizzly i baribale, jelenie, dzikie owce, kozły śnieżne, łosie, kojoty, widłorogi, a nawet pumy i wilki.

Kameralność naszej grupy zapewni elastyczność w realizacji programu oraz jego dodatkowych punktów – zgodnie z oczekiwaniami uczestników wycieczki.

Czy jesteś gotowy na przygodę życia? Zarezerwuj swoje miejsce już teraz!

Odkryj niezwykłe piękno świata z naszymi wycieczkami z serii “Od zmierzchu do świtu“. Te wyjątkowe podróże są zaprojektowane z myślą o maksymalnej aktywności i zwiedzaniu, pozwalając Ci zanurzyć się w kulturze i krajobrazie każdego odwiedzanego miejsca. Co więcej, zapewniamy Ci stałe miejsce pobytu w wybranym hotelu, co oznacza, że nie musisz się martwić o ciągłe przepakowywanie i przemieszczanie – możesz skupić się na tym, co najważniejsze: odkrywaniu. Sprawdź nasze najnowsze wycieczki z serii “Od zmierzchu do świtu” i zacznij swoją przygodę już dzisiaj!

 

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Przybycie i pierwsze spotkanie z Yellowstone

Przylot i pierwsze spotkanie z parkiem

Zaczynamy naszą przygodę z pięciodniową wycieczką do Parku Narodowego Yellowstone, przylatując na jedno z pobliskich lotnisk. Jeśli nasz lot jest zaplanowany na godziny poranne, mamy szansę na pierwsze spotkanie z tym niesamowitym miejscem już tego samego dnia.

Pierwszy kontakt z dziką naturą Yellowstone

Po przylocie, udajemy się bezpośrednio do Parku, aby powitać jego dziką naturę i poczuć atmosferę tego niezwykłego miejsca. To pierwsze spotkanie z Yellowstone to szansa na zapoznanie się z jego unikalnym krajobrazem i poczucie, co czeka nas w kolejnych dniach.

Nocleg w sercu natury

Nocleg zaplanowany jest w jednym z uroczych miejsc w okolicach Yellowstone. To miejsce będzie naszą bazą na czas całej wycieczki, co pozwoli nam na pełne skupienie się na odkrywaniu tego niesamowitego parku narodowego.

2.dzień

Odkrywanie dzikiej natury i unikalnych krajobrazów Yellowstone

Poranne spotkanie z dziką zwierzyną w Dolinie Lamar

Wczesnym rankiem udajemy się w kierunku Doliny Lamar, położonej na terenie Parku i zwanej popularnie “Amerykańskim Serengeti” z uwagi na wielką liczbę żyjącej w niej dzikiej zwierzyny. Mamy tam olbrzymią szansę zobaczenia w naturalnym środowisku wielkich bizonich stad, niedźwiedzi grizzly, wilków, łosi, kojotów, antylop widłorogich, jeleni wapiti… Jest to jeden z najbardziej malowniczych rejonów Yellowstone, ale dopiero spotkanie ze zwierzętami staje się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Relaks i piknik w Cooke City

Po bezkrwawym polowaniu poszukamy dobrego miejsca na piknik, ewentualnie zajrzymy do górskiego miasteczka Cooke City w Montanie, by ochłonąć nieco po wrażeniach jakich dostarczyła nam Dolina Lamar i zamieszkujące ją zwierzęta.

Zwiedzanie Gorących Mamucich Źródeł

Wróciwszy do Parku zwiedzamy unikalne Gorące Mamucie Źródła (Mammoth Hot Springs). Zadziwi nas w tym miejscu twórcza inwencja Natury, gdyż całe zbocze góry pokrywają tutaj misterne tarasy trawertynowe, wśród których wyróżniają się Tarasy Minerwy i Kanarkowe Źródła. Ich fantastyczne kształty i kolory ożywia spływająca po nich gorąca woda. W środowisku tym żyją miliardy żywych stworzeń – to właśnie nim gorące źródła zawdzięczają swoją niezwykłą barwę.

Wspólna kolacja i nocleg

Dzień kończymy wspólną kolacją. Po pełnym wrażeń dniu, wracamy do naszego noclegu w okolicach Yellowstone, gdzie możemy podzielić się swoimi doświadczeniami i naładować baterie na kolejny dzień pełen przygód.

3.dzień

Spektakl gejzerów i kolorowe źródła Yellowstone

Odkrywanie Kotliny Gejzerów Norrisa

Dziś czeka nas widowisko, jakiego dostarczy nam najsłynniejszy gejzer na świecie, jakim jest bez wątpienia Old Faithful. Po drodze do niego zwiedzimy niezmiernie ciekawą Kotlinę Gejzerów Norrisa, gdzie znajduje się bajeczna Dolina Porcelanowa, gorące źródło, w którym żyją mikroorganizmy wytrzymujące temperaturę ponad 100 st. Celsjusza, oraz najpotężniejszy gejzer na świecie, jakim jest Steamboat Geyser.

Zwiedzanie Grand Prismatic Spring

Zatrzymamy się również przy niesamowitym Grand Prismatic Spring, jednym z największych i najbardziej kolorowych gorących źródeł na naszej planecie.

Górna Kotlina Gejzerów i spektakl Old Faithful

Wczesnym popołudniem docieramy do Górnej Kotliny Gejzerów. Zdaniem większości jest to najciekawsze miejsce parku, jeśli chodzi o występowanie, różnorodność i bogactwo zjawisk hydrotermalnych. Największą atrakcją jest jednak wspomniany już gejzer Old Faithful, wokół którego – mniej więcej co pięć kwadransów – zbierają się setki, a nawet tysiące widzów, oczekując na niezapomniany spektakl, jakiego dostarcza erupcja “Starego Wiernego”.

Czas wolny, lunch i spacery

Po zakończeniu jego występu przewidziany jest czas wolny na lunch, odpoczynek i spacery. Spośród wielu ciekawych zakątków tej okolicy warto odwiedzić cudownie kolorowe gorące źródło, jakim jest Morning Glory Spring, gejzery Grand i Castle, czy też historyczny hotel Old Faithful Inn. Zwracamy uwagę, by nie podchodzić blisko do pasących się tu często bizonów.

Nocleg w hotelu

Pod wieczór udajemy się na nocleg do hotelu, gdzie możemy odpocząć po pełnym wrażeń dniu i naładować baterie na kolejne przygody.

4.dzień

Wielki Kanion Rzeki Yellowstone i Jezioro Yellowstone

Eksploracja Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone

Po śniadaniu wyruszamy na dalszą eksplorację Parku. W tym dniu docieramy nad krawędzie Wielkiego Kanionu Rzeki Yellowstone, gdzie czekają nas najbardziej spektakularne widoki jakie zobaczymy w czasie naszej wyprawy. Oprócz Kanionu, zetkniemy się również ze znajdującymi się w nim wodospadami. Ich niezwykłą urodę podziwiamy m.in. z tarasu widokowego Artist Point. Zdaniem wielu to właśnie ten punkt oferuje najpiękniejsze scenerie w całym parku. Widok Wielkiego Kanionu i wkomponowanego weń Wodospadu Dolnego (majacego prawie 100 m wysokości!) to bez wątpienia jeden z najbardziej malowniczych obrazów amerykańskiego Zachodu. Jednym ze szlaków nad Kanionem podejdziemy również do Wodospadu Górnego, by poczuć z bliska jego potęgę.

Relaks nad Jeziorem Yellowstone

Dalszą część dnia spędzimy nad pobliskim Jeziorem Yellowstone, będącym największym jeziorem wysokogórskim w Ameryce Północnej (jest ono położone na wysokości 2,357 m n.p.m., a jego linia brzegowa liczy 177 km). O każdej porze roku jezioro może urzec swoimi nastrojami, przestrzenią i kobaltowo-niebieską barwą, kontrastującą z ośnieżonymi szczytami widocznych za wodą gór.

Odwiedziny w Kotlinie Zachodniego Kciuka

Jednym z miejsc jakie odwiedzimy nad Jeziorem Yellowstone będzie położona na jego brzegu Kotlina Zachodniego Kciuka (West Thumb Basin), znana m. in. z wynurzającego się z jeziorowej wody stożkowatego źródła Fishing Cone, w którym kiedyś pozwalano turystom gotować wiszące na wędce pstrągi (na szczęście podobne dziecinady są obecnie w całym Parku zabronione).

Nocleg w hotelu Pod koniec dnia pełni wrażeń udajemy się do hotelu na nocleg, gdzie możemy odpocząć po pełnym wrażeń dniu i naładować baterie na kolejne przygody.

5.dzień

Powrót do domu i niespodzianka

Transfer na lotnisko Na piąty dzień naszej wyprawy przewidziany jest transfer na lotnisko i powrót do domu.

Niespodzianka dla podróżników

Jeśli lot będzie miał miejsce późnym popołudniem – i odbywał się z lotniska w Bozeman – to dla wszystkich przewidziana jest jeszcze jedna miła niespodzianka.

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA

9600 zł 13 dni 21-05-2024 18-06-2024 16-07-2024 27-08-2024 24-09-2024

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 20-04-2024 02-05-2024 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni 20-04-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 30