Tropikalna Ekspedycja. Panama i Kostaryka 2024.

9 dni
09-09-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 10400 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Koszt biletów międzynarodowych
 • Koszt biletu lokalnego
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilety wstępu do wymienionych atrakcji.
 • Śniadania.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Ubezpieczenie turystyczne.
 • Obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.

Panama i Kostaryka to wyjątkowa podróż, w której odkryjemy niezwykłe bogactwo przyrody, kulturę i historię tych regionów. Panama, znana z majestatycznego Kanału Panamskiego, kuszących plaż i bujnej dżungli, wita nas swoją niezwykłą różnorodnością. Natomiast Kostaryka, nazywana czasem “szwajcarskim zegarkiem” Ameryki Łacińskiej, zachwyca swoją ekologiczną świadomością, malowniczymi parkami narodowymi i gościnnością swoich mieszkańców. Czekają nas niezapomniane przygody, od eksploracji tropikalnych lasów deszczowych po relaks na rajskich plażach, od spotkań z dziką przyrodą po degustację lokalnych smakołyków. Przygotujcie się na niezapomnianą podróż pełną odkryć i inspiracji!


Plan podróży

1.dzień

Lot do Panama City

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Panamy. Po przylocie czeka nas transfer do hotelu, a wieczorem kolacja. Nocleg w Panama City.

2.dzień

Wioska Indian Embera

Po śniadaniu udamy się do jednej z wielu wiosek, aby przyjrzeć się z bliska ich tradycyjnemu życiu i zwyczajom. Członkowie społeczności wykonają stare pieśni i tańce oraz ugoszczą nas tradycyjnym posiłkiem.

Po południu przejedziemy do miasta i zwiedzimy zabytkową dzielnicę wpisaną na listę UNESCO. Kontrastu doda nowa część miasta z 110 metrowymi biurowcami ze szkła i stali. Nocleg w Panama City.

3.dzień

Kanał Panamski

Po śniadaniu udamy się nad Kanał Panamski. Tam przy śluzie Miraflores odwiedzimy interaktywne muzeum, poznamy jego historię i zobaczymy, jak przez wąskie gardło przeprawiają się statki.

Po południu przejedziemy na lotnisko, skąd samolotem udamy się na wybrzeże karaibskie nad archipelag wysp Bocas del Toro. Archipelag ten to swoboda charakterystyczna dla Karaibów, czyli turkusowe laguny, złote plaże, różnorodność fauny i flory.

Nocleg w Bocas.

Panama

4.dzień

Bocas

Dzisiejszy dzień spędzimy na eksplorowanie regionu. Chętnym proponujemy wycieczkę łodzią po archipelagu: Crawl Cay, Red Frog i Punta Hospital na wyspie Bastimentos.

Będzie możliwość opalania, snorklingu oraz podziwiania bogatego świata zwierząt i roślin tych wysp. Nocleg na wyspie w Bocas.

5.dzień

Puerto Viejo

Po śniadaniu promem udamy się na stały ląd. Tam będzie czekał na nas bus, którym udamy się na granicę i dalej do miasteczka Puerto Viejo w Kostaryce.

Po południu czeka nas jeszcze wizyta u lokalnych Indian Bribi, gdzie zapoznamy się jak rzemieślniczo wykonać czekoladę oraz poznamy medyczne rośliny używane do dzisiaj w społeczności Indian.

Nocleg w Puerto Viejo.

6.dzień

Puerto Viejo

Dzień rozpoczniemy wizytą w “Jaguar Rescue Centre” – fantastycznego centrum, które pomaga lokalnym zwierzętom, które są ranne, porzucone lub odebrane kłusownikom. Z około 500-700 zwierząt, które rocznie trafiają do ośrodka 40% wraca na wolność.

Po południu udamy się do Parku Narodowego Manzanillo, gdzie będziemy mieli możliwość kąpieli w ciepłym Morzu Karaibskim. Nocleg w Puerto Viejo.

7.dzień

Puerto Viejo

Po śniadaniu pojedziemy do Parku Narodowego Cahuita, który znany jest z pięknej rafy koralowej ciągnącej się 500 metrów w głąb morza. Dla chętnych oczywiście czas na snorkeling.

Dla najbardziej wytrwałych czeka piękny trekking wzdłuż wybrzeża, a następnie przez niemal dziewiczą dżunglę. Nocleg w Puerto Viejo.

8.dzień

San Jose

Po śniadaniu udamy się w kierunku centrum kraju. Wjedziemy na najwyższy aktywny wulkan Kostaryki – Irazu (3,432 m n.p.m.) Przy sprzyjającej pogodzie można z jego krawędzi dostrzec oba wybrzeża: Pacyfik i Morze Karaibskie. Często będąc ponad chmurami możemy dostrzec jeziorko wulkaniczne wewnątrz krateru.

Po południu zwiedzimy pierwszą stolicę kraju – Cartago, często niszczoną przez trzęsienia ziemi i okoliczne wulkany. Następnie odwiedzimy obecną stolicę San Jose, zwiedzając jej centrum.

Nocleg w San Jose.

9.dzień

Wylot z San Jose

Zależnie od godziny wylotu, udamy się na lotnisko, pożegnamy z grupą i powrócimy do domów.

 

Panama i Kostaryka 2024

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).