Peru Express 2024

8 dni
21-09-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog
Cena 7000 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania w hotelach.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Bilety wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
 • Bilet wstępu na ruiny Machu Picchu.
 • Bilety na przejazd pociągiem na trasie Ollantaytambo – Aguas Calientes – Ollantaytambo.
 • Opiekę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika.
 • Opiekę przewodnika w języku polskim na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie obiektów zgodnie z programem.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych z bagażem.
 • Kosztu biletu krajowego na trasie Lima – Cusco – Lima wraz z bagażem.
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w programie
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego (koszt ok. $450 )

*KALKULACJĘ KOSZTÓW PRZYGOTOWANO DLA GRUPY MIN 10 OSÓB PŁACĄCYCH.

 

 

 

Peru Express to tygodniowy, skondensowany wyjazd do Peru, aby poznać najważniejsze miejsca tego kraju, posmakować lokalnej kuchni oraz zaprzyjaźnić się z lokalnymi mieszkańcami. Jeśli nie masz dużo czasu na wakacje, a marzy Ci się poznanie Peru – ta przygoda jest na pewno dla Ciebie. Zapraszamy.

Kultura i historia

Parki narodowe

Rozrywka

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Lot do Limy

Odprawa paszportowo-bagażowa oraz lot do stolicy Peru – Limy.

Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Cusco

Przylot do Limy po północy. Następnie krótka przerwa oraz kolejny lot do Cusco i przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Po śniadaniu i krótkim odpoczynku zwiedzanie Cusco. Podczas spaceru po Starym Mieście zobaczymy katedrę, kościół jezuitów, Świątynię Słońca oraz artystyczną dzielnicę San Blas z licznymi kawiarniami i sklepami.

Wieczorem wizyta na lokalnym rynku. Nocleg w Cusco.

(B – śniadanie w cenie)

3.dzień

Pisac, Sacsayhuaman

Po śniadaniu przejazd do miasteczka Pisaac. W drodze postój na tarasie widokowym Taray i podziwianie Świętej Doliny Inków utworzonej przez rzekę Urubamba i jej dopływy. Następnie zwiedzanie Sacsayhuaman – kompleksu kamiennych inkaskich murów.
Po południu spacer i zwiedzanie panoramy inkaskiej stolicy. Nocleg w Cusco.
(B – śniadanie w cenie)

4.dzień

Chinchero, Maras, Aguas Calientes

Po śniadaniu zwiedzanie miasteczka Chinchero, gdzie znajduje się kolonialny kościół z XVII wieku wybudowany przez konkwistadorów na inkaskich fundamentach. Ponadto, poznanie tajników produkcji andyjskich tekstyliów, z których słynie okolica.

Następnie przejazd do stanowiska archeologicznego Moray i zwiedzanie inkaskiej kopalni soli Maras – Salineras de Maras. Degustacja typowych dla regionu lokalnych przysmaków. Po posiłku przejazd do Ollantataytambo – dawnej fortecy i jednej z najlepiej zachowanych osad Inków.

Wieczorem przejazd pociągiem do miejscowości Aguas Calientes. Nocleg w Aguas Calientes.

(B – śniadanie w cenie)

Peru Express

5.dzień

Machu Picchu

Po wczesnym śniadaniu przejazd i zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu. Po wgłębieniu się w historię Imperium Inków powrót do Aguas Calientes na posiłek. Następnie degustacja lokalnego trunku z kukurydzy – chicha oraz poznanie tajników jego produkcji. Nocleg w Cusco.

(B – śniadanie w cenie)

6.dzień

Cusco

Pobudka przed wschodem słońca i poranny przejazd do miasteczka Cusipata. Tutaj dwugodzinny trekking na Tęczową Górę. Po dotarciu do punktu widokowego obserwacja pierwszych promieni słonecznych pojawiających się na horyzoncie.

Po krótkim odpoczynku droga powrotna do Cusco. Postój na posiłek. Następnie czas wolny, a dla chętnych kolacja w restauracji z tradycyjnym peruwiańskim jedzeniem.

(B – śniadanie w cenie)

7.dzień

Cusco

Po śniadaniu spacer po dawnej stolicy Inków. Wizyta na lokalnym rynku i okazja na zakupienie rękodzieła i przysmaków z Peru. Następnie przejazd na Plaza de Armas, czyli główny plac w mieście i czas na pamiątkowe zdjęcia z alpakami i lamami.

Wieczorem lot powrotny do Limy, a następnie do domów.

(B – śniadanie w cenie)

8.dzień

Powrót do domu

Koniec peruwiańskiej idylli. Mamy nadzieję, że pozostawi wszystkim mnóstwo niezapomnianych wrażeń i wzmocni apetyt na kolejne podróże z Rek Travel Adventure. A może tym razem Kostaryka?

Peru Express 2024

 

Pokaż cały plan wycieczki

8 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Tropikalna Ekspedycja. Panama i Kostaryka 2024

10400 zł 10 dni 09-09-2024 09-09-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 18