Memorial Day Weekend 2024: Iowa-Minnesota-Wisconsin

3 dni
25-05-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 2900 zł

Cena zawiera

  • kameralna grupa – max 12 osób
  • dwa (2) noclegi w hotelu wysokiej klasy turystycznej
  • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
  • przejazd mini-busem/vanem na całej trasie wycieczki
  • opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
  • ubezpieczenie turystyczne
  • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera

  • wyżywienia
  • biletów wstępu

Memorial Day weekend to świetna okazja na krótka wycieczkę do sąsiednich stanów. Zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Iowa, Minnesoty i Wisconsin – trzech sąsiadujących ze sobą stanów, z których każdy ma wiele do zaoferowania. Program obejmuje zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych trzech miast, będących stolicami wspomnianych trzech stanów.

W planie wycieczki:

Des Moines  –  zwiedzanie stanowego kapitolu Iowa i jednej z najpiękniejszych bibliotek w USA, Western Gateway Park , spacer po Riverwalk z panorama na rzekę Des Moines, w trakcie przejazdu największy truckstop w USA

Twin Cities: Minneapolis/St.Paul (Minnesota) – Third Avenue Bridge i wodospady św Antoniego, spacer po nabrzeżu Mississippi, the Mall of America – jedno z największych centr handlowych USA oraz Ogród Rzeźb – jeden z największych w kraju

Madison – stolica Wisconsin – zwiedzanie stanowego kapitolu, spacer po tętniącej życiem State Street, ogrody botaniczne ze Złotym Pawilonem – prezentem z Tajlandii dla Uniwersytetu Wisconsin

Kultura i historia

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wyjazd sprzed biura Rek Travel (5827 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) w godzinach porannych. Kierując się na zachód docieramy do największego w USA truckstop-u, gdzie zatrzymamy się na przedpołudniową kawę. Dalsza droga zaprowadzi nas do stolicy stanu Iowa, Des Moines.

W Des Moines, sercu Iowa,  czeka nas zwiedzanie Kapitolu. Złota kopuła Kapitolu jest wyraźnie widoczna z wielu punktów widokowych. Chociaż jest to godny pocztówki obraz z zewnątrz, my odkryjemy historię w środku. Dzieła sztuki i ręcznie rzeźbione motywy dekoracyjne dodają prestiżu historii zamkniętej w murach Kapitolu.

Zobaczymy ponadto jedną z najpiękniejszych bibliotek w Stanach Zjednoczonych. Biblioteka, zbudowana w wiktoriańskim stylu ze zdobnymi sufitami, alkowami pełnymi książek i krętymi schodami, każdego roku jest obiektem zachwytu tysięcy turystów.

Następnie zatrzymamy się przy azjatyckich ogrodach i kamiennej pagodzie położonej na brzegu rzeki Des Moines. Spacer po sąsiadującym moście to dobra miejscówka na podziwianie panoramy miasta.

Odwiedzimy również położony w centrum Des Moines Western Gateway Park. Jest to Park Rzeźby im. Johna i Mary Pappajohnów, w którym znajduje się ponad 20 dzieł sztuki rzeźbiarskiej. Spacer i czas na zdjęcia.

Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.

Memorial Day Weekend 2024: Iowa-Minnesota-Wisconsin
 
2.dzień

Po śniadaniu opuszczamy Des Moines i udajemy się do sąsiadującego z Iowa stanu Minnesota. Odwiedzimy Minneapolis. To największe miasto stanu położone nad rzeką Missisipi. Nazywane „miastem jezior”, jest jednym z głównych miast aglomeracji Minneapolis – Saint Paul.

Wybierzemy się tam do słynnego The Mall of America – jednego z trzech największych centrów handlowych USA. Zwiedzimy Starówkę (Old Town) i zatrzymamy się przed budynkiem stanowego Kapitolu. Zobaczymy też Katedrę św. Pawła i bazylikę NMP.

Następnie przejdziemy przez ogromny Third Avenue Bridge, skąd można podziwiać wodospad św. Antoniego. Ten naturalny niegdyś wodospad został odkryty przez Louisa Hennepina (również odkrywcę wodospadu Niagara) i nazwany od imienia jego patrona – św. Antoniego Padewskiego.

Odwiedzimy też Ogród Rzeźb, jeden z największych miejskich ogrodów rzeźbiarskich w kraju, z ponad 40 stałymi instalacjami artystycznymi.

Nocleg w Minneapolis.

Memorial Day Weekend 2024: Iowa-Minnesota-Wisconsin

3.dzień

Żegnamy Minneapolis i udajemy się do Wisconsin. Do trzeci i ostatni stan na mapie naszej trzydniowej wycieczki. Odwiedzimy w nim Madison – stolicę stanu.

Obejrzymy Kapitol zbudowany z 43 rodzajów kamienia, pochodzących z sześciu krajów i ośmiu stanów. Zwiedzimy też wnętrza budowli i poznamy jego historię z pożarem w tle. Odkryjemy historię i architekturę jednego z najbardziej znanych budynków w stanie.

Wybierzemy się ponadto do ogrodów botanicznych, które skrywają perełkę – Złoty Pawilon, kryty prawdziwymi płatkami złota. Pawilon został zbudowany w Tajlandii i przebył długą drogę zanim ostatecznie zawitał do ogrodów w Madison. Jego historię i ciekawostki zbudowane z konstrukcją poznamy spacerując po ogrodach.

Powrót do Chicago planujemy w godzinach wieczornych.

 

Zapraszamy na inne wycieczki organizowane przez Golden Age Travel.
Sprawdź również ofertę Rek Travel USA.

Memorial Day Weekend 2024: Iowa, Minnesota, Wisconsin

Memorial Day Weekend 2024: Iowa-Minnesota-Wisconsin

Pokaż cały plan wycieczki

3 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 04-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 31