Wschodnie Wybrzeże USA – Road Trip dla Młodzieży

15 dni
07-15-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena 15600 zł

Cena zawiera

 • Noclegi w hotelach o standardzie turystycznym lub hostelach
 • Zakwaterowanie w pokojach 4-osobowych
 • Transport komfortowym, klimatyzowanym autokarem
 • Pełne wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje
 • Wszystkie materiały językowe (np. zadania językowo-kulturowe)
 • Opiekę dwóch polskojęzycznych przewodników
 • Darmowe wifi
 • Wstępy do wszystkich zwiedzanych obiektów
 • Niagara – rejs statkiem pod wodospady
 • Nowy Jork – rejs statkiem wokół Wyspy Wolności

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych
 • Wyżywienia oprócz wymienionego w świadczeniach
 • Wydatków natury osobistej: napoje, pamiątki, rozmowy telefoniczne, itp.
 • Ubezpieczenia zdrowotnego (możliwość wykupienia ubezpieczenia w biurze Rek Travel)

Wschodnie Wybrzeże USA – Road Trip dla Młodzieży. To niezapomniana wyprawa,  doświadczenie pełne fascynujących przygód i kulturowych odkryć. Podziwianie ikonicznych miejsc, takich jak Nowy Jork czy Waszyngton, zacieśnianie więzi w grupie podczas wizyt w parkach narodowych czy na plażach Cape Cod to tylko niektóre z atrakcji. Wspaniałe wspomnienia na zawsze!

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Nowego Jorku

Spotkanie z grupą na lotnisku. Odprawa bagażowa, a następnie przelot do Nowego. Przejazd do hotelu w New London. Zakwaterowanie i nocleg. 

2.dzień

Newport

Po śniadaniu wizyta w historycznym miasteczku Mystic, które było wiodącym portem w tym regionie. Następnie udamy się do Newport, miejsca znanego jako letni kurort w Nowej Anglii. Było to miejsce pierwszych turniejów US Open w tenisa. Oprócz spaceru po starówce udamy się na panoramiczny przejazd przez Ocean Drive (panoramiczna droga wybrzeżem Oceanu Atlantyckiego – przepiękny widok na klify oraz wille utracjuszy). Następnie zwiedzanie Fort Adams – największa i najbardziej wyszukana twierdza w kraju. Twierdza oferuje panoramiczne widoki na Newport Harbor i zatokę Narragansett. Przejazd do Yarmouth na nocleg.

3.dzień

Cape Cod

Dzień zaczniemy od zwiedzania Provincetown – jest to najbardziej wysunięta na południe część przepięknego Cape Cod. Następnie udamy się do Cambridge, gdzie studenci Harvardu oprowadzą nas po terenie tego przepięknego uniwersytetu. Czas wolny w Cambridge na Mt Auburn St i Harvard Square. Następnie udamy się w drogę do Bostonu gdzie wieczorem przespacerujemy się jego ulicami.

4.dzień

Boston

Przejazd do Congress Street, gdzie zwiedzimy Boston Tea Party Ships & Museum. Następnie przeniesiemy się na słynne Faneuil Hall Marketplace, gdzie będzie czas na zakupienie pamiątek. W tym dniu będziemy mieć okazję wykorzystać język angielski w praktyce podczas Historycznego Rajdu po Bostonie – Freedom Trial. Podczas wspólnego spaceru każdy z uczestników otrzyma zadanie – przeprowadzenie grupy według mapy do wskazanego miejsca historycznego, o którym opowie swoim koleżankom i kolegom.

5.dzień

Watkins Glenn State Park

Przejazd do Niagara Falls. Po drodze zatrzymamy się w przepięknym Watkins Glenn State Park z przepięknymi wodospadami – to nasza rozgrzewka przed majestatycznymi wodospadami Niagara. Wieczorny spacer i podziwianie pokazu sztucznych ogni nad wodospadami.

6.dzień

Niagara Falls State Park

Zwiedzanie miasteczka Niagara City i najstarszego parku stanowego w USA – Niagara Falls State Park. Oglądanie wodospadów z wieży widokowej, oraz jedna z największych atrakcji – rejs statkiem pod wodospady. Następnie czeka nas spacer po Koziej Wyspie (Goat Island), oraz zwiedzanie Jaskini Wiatrów (Cave of Winds), w czasie którego będziemy się wspinać po schodach, aby dosłownie dotknąć wodospadu o nazwie Amerykanin. Wieczorny spacer, przejście na kanadyjską stronę Niagara Falls i podziwianie pokazu sztucznych ogni nad wodospadem. To tylko niektóre z czekających nas w tym dniu atrakcji.

7.dzień

Gettysburg

Przejazd z Niagara Falls do miejscowości Gettysburg. Podziwianie miejsca bitwy pod Gettysburgiem stoczonej w dniach 1−3 lipca 1863 roku. Zwiedzanie z przewodnikiem domu 34 Prezydenta USA Dwighta D. Eisenhowera. Przejazd na nocleg do hotelu w Winchester.

8.dzień

Shenandoah National Park

Przejazd zjawiskowym Skyline Drive na terenie Shenandoah National Park. Skyline Drive to narodowa droga krajobrazowa przebiegająca granią Pasma Błękitnego wzdłuż całej długości Parku Narodowego Shenandoah w Wirginii. Droga przebiega z Front Royal na północy do przełęczy Rockfish w pobliżu Waynesboro na południu i ma 169 km długości. Zatrzymamy się w cudownych miejscach widokowych. Przejazd do hotelu do Charlottesville.

9.dzień

Washington D.C.

Przejazd do stolicy Stanów Zjednoczonych – Washington D.C. Zwiedzanie Cmentarza w Arlington, który został założony w czasie wojny secesyjnej. Na terenie nekropolii pochowanych jest ok. 400 000 zmarłych członków sił zbrojnych, weteranów z wszystkich wojen w których brały udział Stany Zjednoczone. Na cmentarzu w Arlington miały miejsce pogrzeby państwowe – John F. Kennedy, Robert F. Kennedy, John Pershing. Obserwowanie zmiany warty. Piesze zwiedzanie centrum – przejdziemy pod Biały Dom, w którego części parkowej stoi pomnik Tadeusza Kościuszki. Wizyta w starym dworcu kolejowym Union Station. Przejazd National Mall – czas na wieczorne zdjęcia przy Lincoln Memorial, Martin Luther King jr Memorial, Washington Monument, US Capitol.

10.dzień

Washington D.C.

Dzisiejszy dzień spędzimy w Waszyngtonie. Zwiedzimy Kapitol, a następnie udamy się do National Mall, gdzie zwiedzimy fantastyczne muzea min. The National Museum of American Indian, The National Air and Space Museum, National Gallery of Art., US Botanic Garden, Natural History Museum. Tutaj na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

11.dzień

Filadelfia

Przejazd do historycznego miasta Philadelphia. Zwiedzanie starówki Filadelfii. Zobaczymy min. Dom Kościuszki, the Independence Hall, Liberty Bell. Panoramiczny przejazd przez miasto obok City Hall oraz Logan Square do Philadelphia Museum of Art., gdzie oprócz słynnych schodów Rockiego Balboa zobaczymy także Lemon Hill Mension w przepięknym parku Fairmount Park East. Miasto opuścimy przejeżdżając przez Ben Franklin Bridge. Udamy się w kierunku Cape May. Noc spędzimy w hotelu w miejscowości Millville.

12.dzień

Cape May

Niedzielę spędzimy w przeuroczym miasteczku wypoczynkowym, gdzie Delaware Bay spotyka Atlantic Ocean. Aby odetchnąć, spędzimy kilka godzin na plaży i w przepięknym centrum Cape May z przeuroczymi sklepikami i restauracjami. Będziemy podziwiać przepiękne domy wiktoriańskie – na pewno zakochacie się w tym przeuroczym kurorcie. Następnie wyruszymy w drogę do New York City. Zanim dojedziemy do hostelu w samym centrum Manhattanu, wybierzemy się w niesamowite miejsce, z którego będziemy podziwiać nocną panoramę tego niesamowitego miasta.

13.dzień

Nowy Jork

Przejazd metrem na górny Manhattan. Zwiedzanie siedziby ONZ, po której oprowadzi nas oczywiście w języku angielskim pracownik tego miejsca. Pomyślcie jakie pytania chcielibyście zadać. Przejazd pod Metropolitan Opera i Rockefeller Center, gdzie znajdują się Złoty Prometeusz i gigantyczne lustro. Wjazd na taras widokowy Freedom Tower – będziemy podziwiać przepiękną panoramę Nowego Jorku ze 104. piętra budynku postawionego w pobliżu miejsca, gdzie stały wieże WTC. Oglądanie Katedry Św. Patryka i spacer po Fifth Avenue – może będą chętni na zrobienie zakupów. Popołudnie spędzimy w Central Park, gdzie zaprosimy Was na dwugodzinną przejażdżkę rowerową. Wieczorny spacer po fantastycznie oświetlonym Times Square.

14.dzień

Nowy Jork

Rejs statkiem wokół Manhattanu. Po drodze zobaczymy min. Liberty Island, gdzie znajduje się najsłynniejszy nowojorski obiekt, Statua Wolności. W czasie pieszego spaceru obejrzymy najsłynniejsze budowle i obiekty Dolnego Manhattanu. Udamy się również do dzielnicy Brooklyn, skąd obejrzymy Brooklyn Bridge z perspektywy pieszego – czeka nas wspaniały spacer po tym niesamowitym moście.

 

15.dzień

Wylot Z Nowego Jorku

Dziś żegnamy się z Nowym Jorkiem. Będzie czas na ostatni przejazd ulicami tego niesamowitego miasta, wizytę w Central Park oraz upragnione zakupy. Przejazd na lotnisko JFK. Odprawa bagażowa i wylot do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA

9600 zł 13 dni 05-21-2024 06-18-2024 07-16-2024 08-27-2024 09-24-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni 04-20-2024

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 04-20-2024 05-02-2024 05-22-2024 07-02-2024 07-14-2024 07-30-2024 08-20-2024 09-17-2024 10-02-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 13