Wielkie Metropolie, czyli Wschodnie Wybrzeże USA 2024

6 dni
14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 08-09-2024 17-09-2024 02-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 6400 zł

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach o wysokim standardzie,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • oferta dla rodzin / znajomych – zniżka przy zakwaterowaniu 3 lub 4 osób w jednym pokoju (prosimy o kontakt z biurem Rek Travel),
 • osoby podróżujące w pojedynkę są dokwaterowane do pokoju dwuosobowego,
 • transport na całej trasie wycieczki,
 • 5 śniadań,
 • usługi polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu,
 • kompleksowe, 24-godzinne wsparcie dla Klienta, na każdym etapie podróży,
 • ubezpieczenie turystyczne: KL 150 000 Euro, NNW 15 000 zł i BP 1 000 zł
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem wymienionego w świadczeniach,
 • biletów wstępu (koszt ok. $200/os.),
 • biletów lotniczych,
 • zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.

Wschodnie Wybrzeże. Czy marzyłeś kiedykolwiek o zobaczeniu najważniejszych miast wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych? Czy chcesz odwiedzić słynne miejsca i zrozumieć historię, która ukształtowała Amerykę, jaką znamy dzisiaj? Jeśli tak, to nasza wycieczka “Wielkie Metropolie czyli Wschodnie Wybrzeże USA” jest idealna dla Ciebie!

Na przestrzeni sześciu dni zanurzysz się w fascynujący świat metropolii jak Nowy Jork, Filadelfia czy Waszyngton DC. Nasza niepowtarzalna trasa obejmuje atrakcje charakterystyczne dla określonego regionu – od porywających struktur miejskich po miejsca pełne dziedzictwa, które są symbolem lokalnej historii. Wystarczy chwila, aby poczuć puls życia w tych miastach, które są pełne aktywności o każdej porze!

W planie naszej wycieczki:

 • Wodospady Niagara
 • Historyczne pomniki
 • 9/11 Memorial
 • Rejs statkiem wokół Statuy Wolności
 • Baltimore
 • Waszyngton D.C.
 • Biały Dom
 • Filadelfia i Dzwon Wolności
 • Schody Rockiego Balboa
 • Pittsburgh

I wiele innych ciekawych miejsc!

Zapraszamy na niezapomnianą przygodę, która pozwoli Ci zobaczyć Amerykę jak nigdy dotąd! Zanurz się w niesamowity świat amerykańskich metropolii. Ta okazja nie zdarza się często – przeżyj z nami wspaniały czas.

 

Kultura i historia

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Pittsburgh: miasto 446 mostów

PITTSBURGH: MIASTO 446 MOSTÓW

Naszą wycieczkę na wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych rozpoczniemy zbiórką przed biurem Rek Travel (5825 W Irving Park Rd., Chicago, IL 60634) o godzinie 3:45. Wyruszamy o godz. 4 rano. Kierując się na wschód, wjedziemy do stanu Indiana, który zamieszkuje duża społeczność Amiszów. W trakcie przejazdu posłuchamy ciekawej historii, która z Europy doprowadziła ich właśnie na wschodnie wybrzeże USA.

Dalsza podróż prowadzić będzie przez północną Indianę, Ohio oraz Pensylwanię. Po wjechaniu do miasta Pittsburgh czeka nas krótkie zwiedzanie „Miasta Mostów”, które przypisuje sobie zaszczyt posiadania największej liczby mostów na świecie. Odwiedzimy park w centrum miasta u zbiegu trzech wielkich rzek oraz wjedziemy na wysoko położony punkt widokowy, z którego roztacza się piękna panorama na tzw. Złoty Trójkąt.

Wieczorem zakwaterowanie w hotelu (spędzimy tu 2 noce) na przedmieściach Washington DC w stanie Maryland.

 

2.dzień

Serce Amerykańskiej Polityki

WASZYNGTON DC – SERCE AMERYKAŃSKIEJ POLITYKI

Po śniadaniu zwiedzanie Waszyngtonu, politycznej stolicy USA, które rozpoczniemy od wizyty na cmentarzu Arlington. Tam zobaczymy m.in. zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza oraz odwiedzimy groby prezydenckiej rodziny Kennedych.

Odwiedzimy też miejsca pamięci narodowej: Lincoln Memorial z monumentalnym posągiem Prezydenta oraz pomniki weteranów składające hołd amerykańskim żołnierzom, którzy walczyli w wojnach w Wietnamie i Korei. Zatrzymamy się też przy Lustrzanej Sadzawce (Reflecting Pool), w której pięknie odbija się pomnik Waszyngtona.

Zwiedzanie Waszyngtonu nie byłoby kompletne, gdybyśmy nie zobaczyli Białego Domu – oficjalnej rezydencji i miejsca pracy amerykańskich prezydentów. Zatrzymamy się ponadto przy pomniku naszego rodaka, Tadeusza Kościuszki, znajdującego się na pobliskim skwerze La Fayette Square oraz przy pomniku gen. Kazimierza Pułaskiego.

Późnym popołudniem przejedziemy na Wzgórze Kapitolińskie, na którym góruje biała kopuła Kapitolu, pod którego budowę kamień węgielny położył sam Jerzy Waszyngton.

Zwiedzanie zakończymy pod budynkiem Washington Union Station – kolejowego dworca głównego z repliką Dzwonu Wolności.

3.dzień

Perełki Wschodniego Wybrzeża

BALTIMORE I FILADELFIA, CZYLI HISTORIA NA ŻYWO

Opuszczamy Waszyngton i udajemy się na podbój kolejnych metropolii położonych na wschodnim wybrzeżu USA. Zanim dotrzemy do kosmopolitycznego Nowego Jorku, odwiedzimy Baltimore i Filadelfię.

Baltimore to największe miasto stanu Maryland. Zatrzymamy się na krótki postój w śródmieściu, zobaczymy  Baltimore Harbor i USS Constelation – ostatni zwodowany (w 1854 roku) żaglowy okręt Stanów Zjednoczonych, będący dumą miasta.

Następnie przejedziemy do Filadelfii. Odwiedzimy miejsca związane z amerykańską walką o niepodległość, w tym Dzwon Wolności. Zobaczymy też słynne schody wiodące do Muzeum Sztuki, po których filmowy Rocky Balboa wbiegł w jednym z pamiętnych momentów kinematografii. My też podejmiemy to wyzwanie!

Po południu przejazd do Nowego Jorku i rejs statkiem wycieczkowym, podczas którego zobaczymy Statuę Wolności. Posąg stojący u ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego niegdyś służył za latarnię morską; dzisiaj jest symbolem wolności, Nowego Jorku i Stanów Zjednoczonych.

Odwiedzimy charakterystyczne i symboliczne miejsca „Wielkiego Jabłka”. Zobaczymy też słynny Most Brookliński, jeden z najstarszych mostów na świecie i wjedziemy na taras widokowy One World Observatory, oferujący spektakularną panoramę miasta.

Na trasie naszego zwiedzania znajdzie się ponadto Wall Street, słynna nowojorska giełda z posągiem szarżującego byka oraz miejsce pamięci ofiar ataku na World Trade Center 09/11.

Wieczorem wizyta na najsłynniejszym placu świata – Times Square, a po niej przejazd tunelem Lincolna i widok na Manhattan z tarasu widokowego. Spektakularną  panoramą, określaną mianem „One Million Dollars View”, zakończymy bogaty w widoki i wrażenia dzień.

Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

4.dzień

Ślady Historii i Symbole Nowego Jorku

NOWY JORK – W SERCU WIELKIEGO JABŁKA

Po śniadaniu kontynuujemy zwiedzanie Nowego Jorku. Odwiedzimy Central Park – płuca Nowego Jorku, z tysiącami drzew, kilkoma jeziorami i stawami oraz kilometrami spacerowych ścieżek. To tutaj kręcone były sceny do niemal wszystkich seriali i filmów o Nowym Jorku.

Następnie czeka nas spacer wzdłuż słynnej Piątej Alei (Fifth Avenue), najbogatszej ulicy świata, który zaprowadzi nas do Centrum Rockefellera i katedry św. Patryka.

Nowy Jork pełen jest znanych budynków. Nasza spacerowa wycieczka pozwoli nam zobaczyć najważniejsze z nich jak Empire State Building, Flatrion Building, Trump Tower, Chrysler Building i gmach ONZ.

Na obejrzenie zachodu słońca wybraliśmy atrakcyjną miejscówkę. Przeszklony taras widokowy The Edge zapewni nam odpowiednie miejsce, aby docenić zarówno nowojorską zabudowę z lotu ptaka, jak i wspomniany zachód słońca.

Powrót do hotelu na nocleg.

5.dzień

Odkrywanie potężnych wodospadów Niagara

NIAGARA FALLS – REJS STATKIEM WYCIECZKOWYM

Opuszczamy Nowy Jork ale atrakcji nie zabraknie. Dzień będzie ekscytujący, a zachwyty nad architekturą i historią zamienimy na cud natury – gigantyczne Wodospady Niagara.

Nasza droga prowadzić będzie przez pasmo jednych z najstarszych gór, Appalachów, i krainę polodowcowych jezior. Przełomy rzek, piękne wodospady i położone na malowniczych zboczach winiarnie to coś, co charakteryzuje te rejony i zwabia turystów.

Po dojechaniu do miasteczka Niagara Falls wybierzemy się w rejs statkiem wycieczkowym „Maid of the Mist”, którym podpłyniemy pod ścianę wodospadu. Pozwoli nam to poczuć na własnej skórze potęgę natury.

Zakwaterowanie w hotelu położonym w pobliżu wodospadów umożliwi nam wieczorne oglądanie pięknie podświetlonych nocną iluminacją wodospadów (w niektórych terminach wycieczki możliwość obserwacji pokazu ogni sztucznych nad wodospadami).

Dla chętnych wizyta w kasynie gry Seneka lub spacer na kanadyjską stronę (konieczny ważny paszport oraz ESTA lub wiza w przypadku obywateli polskich), która oferuje wyjątkową możliwość spaceru wzdłuż rwącej rzeki Niagara.

6.dzień

Żegnamy Wschodnie Wybrzeże

KOZIA WYSPA (GOAT ISLAND) – JASKINIA WIATRÓW (WIND CAVE)

Po śniadaniu spacer na Wyspę Kozią (Goat Island), w którego trakcie poznamy historię, która stoi za jej nazwą. Nasza wędrówka zaprowadzi nas do wodospadu Końska Podkowa (Horseshoe Falls).

Zjedziemy windą do Jaskini Wiatrów (Wind Cave) i przejdziemy pod spadającymi kaskadami wodospadu Welon Panny Młodej (Bridal Veil Falls). Gwarantujemy, że przebywanie w tak bliskiej odległości od stóp gigantycznego wodospadu nie pozostawi na nas przysłowiowej suchej nitki, ale za to pozostawi niezapomniane wrażenia.

Następnie przejdziemy na tarasy widokowe nad wodospadem American Falls.

Po południu przejazd w drogę powrotną do Chicago. W trakcie przejazdu planujemy krótkie postoje. Przejeżdżając przez Cleveland, zatrzymamy się w punkcie widokowym z panoramą na miasto i jezioro Erie – jedno z pięciu Wielkich Jezior.

Powrót do Chicago szacujemy na późne godziny wieczorne (przed północą).

Polecamy również wyjazdy:

Wielkie Metropolie, czyli Wschodnie Wybrzeże USA 2024
Podróż śladami 9/11 w sercu Ameryki

Świąteczny Nowy Jork – 3 dni w mieście, które nigdy nie śpi

Mini-Max Wschodnie Wybrzeże USA

Pokaż cały plan wycieczki

6 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).