Viva Las Vegas 2024

5 dni
26-07-2024 07-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena 4400 zł

Cena zawiera

 • kameralna grupa – max 12 osób,
 • cztery (4) noclegi w hotelu z kasynem,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • przejazd mini-busem/vanem na całej trasie wycieczki,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu,
 • ubezpieczenie turystyczne: KL 150 000 Euro, NNW 15 000 zł i BP 1 000 zł
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Cena nie zawiera

 • kosztu biletu lotniczego: Chicago – Las Vegas – Chicago,
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach,
 • kosztu biletów wstępu (łącznie ok.$100): wstępy do parków stanowych i narodowych, rejs statkiem pod tamę i po jeziorze (Lake Mead), film (IMAX Theatre),
 • zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.
 • Las Vegas – Miasto Grzechu i światowa stolica hazardu
 • Park Narodowy Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado (Grand Canyon NP)
 • Park Narodowy Doliny Śmierci (Death Valley NP)
 • Lake Mead National Recreational Area
 • rejs statkiem wycieczkowym (Lake Mead)
 • Zapora Hoovera (Hoover Dam)
 • Park Stanowy Doliny Ognia (Valley of Fire SP)

UWAGA!

 • Program w czerwcu realizowany jest we współpracy z Golden Age Travel
 • Oferta Klubu Golden Age Travel dostępna tutaj.

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Viva Las Vegas

Wycieczkę rozpoczniemy spotkaniem z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa bagażowa i poranny lot do Las Vegas.

Zanim odkryjemy jednak tajemnice Miasta Grzechu i stolicy światowego hazardu odwiedzimy okolice Lake Mead, wokół którego powstał rekreacyjny obszar Lake Mead National Recreation Area.

To sztuczne jezioro na pograniczu stanów Nevada i Arizona zostało utworzone poprzez przegrodzenie biegu rzeki Kolorado i spiętrzenie jego wód Zaporą Hoovera. Bez niej nie byłoby ani Las Vegas, ani wielu innych miast tamtego regionu. To dzięki tamie cała okolica ma nie tylko wodę, ale również energię elektryczną. Odwiedzimy zatem i Zaporę Hoovera oraz wybierzemy się w rejs statkiem po jeziorze, w którego trakcie podpłyniemy pod samą tamę (koszt ok. $40-50).

Po południu zakwaterujemy się w jednym z hoteli będącym jednocześnie kasynem, położonym przy głównej ulicy, słynnej „The Strip”.

Wieczorem odwiedzimy najstarszą część Las Vegas, czyli słynąca z najbardziej charakterystycznych neonów Fremont Street. Ta, zakryta teraz od góry ogromnym ekranem telewizyjnym, ulica była prawdziwym miejscem narodzin miasta, a obecnie jest jedną z największych jego atrakcji.

Polecamy również obejrzenie show przed hotelem Bellagio. To niesamowite widowisko wodne, świetlne i muzyczne, które odbywa się na sztucznym jeziorze przed hotelem Bellagio. Ten widowiskowy pokaz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Las Vegas i przyciąga setki tysięcy turystów każdego roku.

Jezioro Mead

2.dzień

Ten dzień niemal w całości poświęcimy na odwiedzenie jednej z największych atrakcji turystycznych na świecie- Park Narodowy Wielkiego kanionu Rzeki Kolorado (Grand Canyon NP). Ten największy na Ziemi kanion jest cudem natury, który po prostu trzeba zobaczyć.

Na początek zafundujemy sobie spektakularny film w IMAX Theatre, który zabierze nas w zapierającą dech w piersiach podróż przez Wielki Kanion, przeniesie do czasów jego pierwszych odkrywców i przybliży historię.

Potem przejdziemy się malowniczym szlakiem wzdłuż południowej krawędzi kanionu, zatrzymując się przy najciekawszych punktach widokowych. Nie bez powodu szlak ten jest jednym z najbardziej popularnych szlaków w parku, bowiem widoki, które oferuje, są bezkonkurencyjne. Ten największy na świecie przełom rzeki zaskakuje, zdumiewa i na wszystkich, bez wyjątku, robi niesamowite wrażenie. Krawędź południowa jest bardziej spektakularna niż północna, i to właśnie tam powstaje większość zdjęć, które, kolokwialnie rzecz ujmując, robią się same.

Chętni będą mogli odkryć uroki kanionu bardziej dogłębnie, i to dosłownie, będą bowiem mogli skorzystać z przelotu nad kanionem helikopterem z opcją lądowania na jego dnie. Oglądanie z góry stromych ścian kanionu to wielki przypływ adrenaliny, niezapomniane widoki nie do obejrzenia z innej perspektywy i doświadczenie jedyne w swoim rodzaju.

Do hotelu wrócimy wieczorem, a niestrudzeni będą mogli skorzystać z wybranej przez siebie formy rozrywki.

3.dzień

Jak spędzimy ten dzień, będzie zależało w dużej mierze od nas samych.

Do dyspozycji preferujących bierny odpoczynek będzie kompleks hotelowych basenów, przy których schronieni przed słońcem będą mogli odpoczywać cały dzień, sącząc ulubione drinki lub przeciwnie, korzystać ze słonecznych i wodnych kąpieli.

To również dobra okazja, aby wykorzystać ten dzień bardziej produktywnie i wybrać się na spacer wzdłuż „The Strip”, by sprawdzić, jakie atrakcje skrywają kasyna, zanim rozbłysną wieczorem milionami światełek. Prawie 7-kilometrowy odcinek Las Vegas Boulevard gromadzi kilkanaście największych na świecie hoteli pod względem liczby pokoi. Każdy z nich jest urządzony w innym stulu architektonicznym a spokojny spacer, we własnym tempie, pozwoli nam dokładnie przyjrzeć się ich ekskluzywnym, luksusowym wnętrzom. W tym dniu, za jednym zamachem, będziemy mogli zobaczyć nowojorską Statuę Wolności i włoskie Koloseum, wyjechać na taras widokowy francuskiej wieży Eiffel’a i popłynąć gondolą weneckimi kanałami.

Wieczorem obowiązkowe selfie przy znaku „Welcome to Fabulous Las Vegas” i niepowtarzalna okazja obejrzenia wybranego show, z których słynie Las Vegas.

Las Vegas

4.dzień

Dziś czeka nas kolejna gratka, bo pojedziemy do Parku Narodowego Doliny Śmierci. Chyba każdy z nas zna tę nazwę, ale ten, kto go nie zobaczył tego miejsca na własne oczy, ten nie wie, jakie jest ono niezwykłe. Najniższe partie tego parku leżą ponad 80 m poniżej poziomu morza stanowiąc największą depresję w Ameryce Północnej oraz drugą na półkuli zachodniej. Jest to najbardziej suche miejsce Ameryki i jedno z najgorętszych miejsc na Ziemi.

Już same nazwy punktów widokowych rozbudzają wyobraźnię. Odwiedzimy tam między innymi: Dante’s View, Artists Palette i Devil’s Golf Course. Ogromne przestrzenie, niesamowita sceneria i bajeczne kolory tego parku pozostaną z nami już na zawsze.

Wieczorem, jak w poprzednie dni, spędzimy czas według własnych upodobań.

5.dzień

To ostatni dzień naszego pobytu. Opuszczamy hotel, który nas gościł przez ostatnie cztery noce, ale nie opuszczamy Nevady.

Na deser naszego pobytu, czeka nas nietuzinkowa atrakcja – Valley of Fire State Park, czyli Park Stanowy Doliny Ognia. Ta położona niedaleko Miasta Grzechu dolina urzeka swoim pięknem i jednocześnie zadziwia swoją niezwykłą budową geologiczną. Występujące tam skały piaskowe już same w sobie mają kolor pomarańczowy, a ich niesamowicie poskręcana struktura oświetlona promieniami słońca sprawia, że z daleka wyglądają jak płomienie szalejącego pożaru. Chociaż jest to niewielki park, to nawet sam przejazd między jego niezwykłymi formacjami geologicznymi oferuje niezapomniane widoki. My jednak nie poprzestaniemy na samej przejażdżce. Przejdziemy się kilkoma krótkimi i łatwymi szlakami, po drodze podziwiając nie tylko cuda natury, ale również liczne petroglify.

Wieczorem transfer na lotnisko i przelot do Chicago. Przylot na lotnisko O’Hare w późnych godzinach wieczornych.

Polecamy również: Kalifornia i Parki Narodowe

Pokaż cały plan wycieczki

5 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).