Tybet: wyprawa na “dach świata”

12 dni
09-10-2024 09-10-2025
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 12400 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Bilet na przejazd pociągiem na trasie Pekin – Lhasa.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników lokalnych.
 • Pozwolenie na wjazd do Tybetu.
 • 2 butelki wody do picia dziennie.
 • Tlen do użycia w razie
 • Sniadania w Pekinie, Lhasa i Shigatse.
 • Obiad w Pekinie.
 • “Hot pot experience”
 • Obiad powitalny w Lhasa.

Cena nie zawiera

 • Koszt międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowe napiwki i koszt wydatków osobistych.
 • Ubezpieczenie turystyczne.
 • Wyżywienie nie wymienione w programie.

Tybet to rozległa i tajemnicza kraina słynąca z intrygujących ceremonii religijnych, przyjaznych mieszkańców i niesamowitej kultury. Podróż do Tybetu z pewnością jest wymagająca i raczej nie będzie polegała na błogim wypoczynku, niemniej dla pasjonatów turystyki może okazać się najpiękniejszym doświadczeniem w życiu.


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO PEKINU Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej oraz przelotu do stolicy Chin – Pekinu. Ponad dwudziestomilionowe miasto znane jest zarówno z nowoczesnej architektury, wysokich wieżowców, jak i licznych zabytków. Obecnie jest największym ośrodkiem politycznym, oświatowym i kulturowym kraju.

2.dzień

"ZAKAZANE MIASTO": PEKIN

Po wylądowaniu transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek lub samodzielne zwiedzanie miasta. Nocleg.

3.dzień

JEDEN Z CUDÓW ŚWIATA: WIELKI MUR CHIŃSKI

Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Wielkiego Muru Chińskiego.  W 1987 roku Wielki Mur został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w 2007 roku ogłoszono go jednym z siedmiu nowych cudów świata. Będziemy mieć okazję pospacerować po mniej tłocznych fragmentach muru w Mutianyu. Ten odcinek został zbudowany w okresie dynastii Ming (w latach 1368-1644 n.e.).

4.dzień

POCIĄGIEM DO LHASA

Po śniadaniu udamy się na spacer po Pekinie, a następnie na stację kolejową, aby ruszyć w drogę do Lhasa.

5.dzień

DZIEŃ W PODRÓŻY

Dzisiejszy dzień spędzimy w pociągu. Podróż z Pekinu do Lhasy jest popularną opcją, ponieważ pozwala cieszyć się malowniczą trasą przez rozległe krajobrazy Chin.

6.dzień

AKLIMATYZACJA W LHASA

Po przybyciu do Lhasy przejazd do hotelu. Czas na  odpoczynek po długiej podróży. Ten dzień pomoże nam zaaklimatyzować się przed wysokościami Tybetu.

7.dzień

TYBETAŃSKIE WARSZTATY KULINARNE

Po śniadaniu wyruszymy w drogę, aby zapoznać się z tybetańską kulturą. Poznamy proces tworzenia tradycyjnych tybetańskich rękodzieł. Nauczymy się również, jak przygotować proste tradycyjne posiłki kuchni tybetańskiej. Przygotujemy m.in. Tsampę (prażony jęczmień) z masłem i serem. Mieszkańcy Lhasy pokażą nam  tradycyjne stroje, metody kaligrafii oraz tajniki druku blokowego. Opowiedzą, w jaki sposób wytwarza się kadzidło, które, według wierzeń, oczyszcza z negatywnych emocji.

Następnie udamy się do „Holy Sera Monastery” gdzie prawie codziennie od godziny 15:00 do 17:30 odbywają się debaty mnichów na dziedzińcu. Debaty są odwoływane w przypadku niektórych specjalnych wydarzeń w klasztorze.

Po wizycie w klasztorze powrócimy do Lhasy, gdzie będziemy mogli swobodnie przechadzać się po uliczkach chłonąc atmosferę miasta.

Nocleg w hotelu w Lhasie.

8.dzień

NAJWIĘKSZA ATRAKCJA TYBETU: PAŁAC POTALA

Dzisiaj odwiedzimy zbudowany w 641 roku n.e. Pałac Potala, który jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną Tybetu. Sale, malowidła ścienne, posągi i widoki na góry sprawią, że wrażenia będą niezapomniane.

Następnie zobaczymy Świątynię Jokhang, która jest celem wielu pielgrzymów. W klasztorze znajduje się posąg 12-letniego Sakyamuniego – twórcy buddyzmu. Niedaleko klasztoru znajduje się ulica Barkhor, która w starożytności była miejscem, w którym buddyści wykonywali religijne obrzędy. Obecnie turyści mogą kupić tutaj pamiątki, takie jak: rękodzieło, herbatę, młynki modlitewne i tybetańskie kadzidła.

Nocleg w hotelu w Lhasie.

9.dzień

ŚWIĘTE JEZIORO YAMDROK

Po śniadaniu pojedziemy na przełęcz Kampala (4797 m n.p.m.), skąd będziemy mogli podziwiać widok na jezioro Yamdrok oraz malownicze krajobrazy, w tym na świętą Górę Nyenchen Khangsar. Turkusowe wody jeziora Yamdrok oraz lodowiec Nyenchen Khangsar zachęcają do robienia zdjęć. Yamdrok jest jednym z trzech świętych jezior Tybetu.

Nocleg w Shigatse.

10.dzień

DACH ŚWIATA: MT. EVEREST

Po śniadaniu wyruszymy w kierunku najwyższego szczytu świata – Mount Everest. Podczas podróży z Shigatse zobaczymy jedno z najpiękniejszych i najbardziej unikalnych krajobrazów na świecie – niezwykle błękitne niebo, unoszące się wysoko chmury, niekończące się łąki i najwyższe szczyty gór na świecie.

Po drodze zatrzymamy się również przy Klasztorze Rongbuk. Jest to najwyżej położony klasztor na świecie.

Nocleg spędzimy w Everest Base Camp. Dzisiejsze jedzenie i zakwaterowanie są skromne. Ze względu na dużą wysokość, możliwe jest wystąpienie objawów choroby wysokościowej. Zalecamy utrzymanie odpowiedniego nawodnienia, relaks i radość z pięknych krajobrazów, aby zminimalizować objawy.

11.dzień

Wczesnym rankiem wyruszamy, aby przekroczyć Przełęcz Gyatso La, znaną również jako granica Dingri, na wysokości 5248 m n.p.m.

12.dzień

WIZYTA W KLASZTORZE TASHILUMPO

Dzisiaj odwiedzimy Klasztor Tashilumpo, który jest siedzibą drugiej najwyższej inkarnacji Tybetu – Panchen Lamy. Jego obecna tożsamość jest przedmiotem niepokojącego sporu między rządem chińskim a tybetańskim rządem na uchodźstwie. Klasztorny kompleks zachwyca ogromem kaplic, świątyń i sal połączonych alejkami i stromymi schodami. W centrum klasztoru znajduje się dziedziniec, który był używany jako scena do tańców religijnych. W głównej sali klasztoru Tashilumpo możemy usłyszeć mnichów intonujących mistyczny śpiew. Odwiedzimy tę mroczną i nastrojową komnatę z wieloma bocznymi ołtarzami, a także charakterystyczny czerwony budynek zwanym Jamkhang Chenmo, w którym znajduje się olbrzymi posąg Maitrei – przyszłego Buddy. Posąg zbudowano w 1914 roku przez dziewiątego Panchen Lamę.

Nocleg w Lhasa.

13.dzień

POWRÓT DO DOMU

Dzisiaj kończy się nasza mistyczna podróż po Tybecie w cieniu najwyższej góry świata. Rankiem będziemy mieć czas wolny na odpoczynek przed podróżą lub ostanie zakupy. Następnie razem z przewodnikiem pojedziemy na lotnisko, skąd ruszymy w podróż do domu.

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Kraje Zatoki Perskiej: Emiraty, Katar, Oman

10300 zł 12 dni 02-20-2024
Himalaje

Himalaje: Everest Base Camp

10500 zł 16 dni 05-23-2024 09-17-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 44