Szwajcaria: Grand Train Tour

12 dni
07-02-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena 15300 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Śniadania.
 • Koszt bilet Swiss Travel Pass – 1 klasa.
 • Opłaty za rezerwację miejscówek w pociągach panoramicznych.
 • Opłaty bagażowe.
 • Opiekę przewodnika lokalnego.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Zwiedzanie miasta Zurych.
 • Wycieczka do wodospadów Trummelbach.
 • Zwiedzanie Lugano.
 • Zwiedzanie wodospadu Rheinfall.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Szwajcaria to kraj kojarzący się przede wszystkim z ośnieżonymi stokami górskimi, szumiącymi wodospadami, a także licznymi jeziorami z unoszącą się nad taflą wody mgłą. Ponadto jest to kraj różnorodności i bogactwa.

 

Kultura i historia

Rozrywka

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

PRZELOT DO ZURYCHU Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Naszą podróż do Szwajcarii zaczynamy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Zurychu – miasta otoczonego alpejskimi szczytami i oferującego wspaniałe widoki.

2.dzień

MIASTO FINANSÓW: ZURYCH

Po przylocie do Zurychu zakwaterujemy się w hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na zwiedzanie miasta. Zurych, stolica i jedocześnie największe miasto Szwajcarii, liczy sobie zaledwie 400 tys. mieszkańców. I choć przede wszystkim kojarzy nam się z finansami za sprawą zlokalizowanych tutaj siedzib znamienitych banków, to oferuje też inne atrakcje. Odkryjemy je podczas naszego pobytu. Zurych położony jest nad brzegiem Jeziora Zuryskiego. Podczas spaceru po starym mieście zobaczymy Ratusz, szeroki most Rathausbrücke, który kiedyś był po prostu placem targowym oraz XV-wieczną Katedrę. Dla chętnych będzie możliwość wspięcia się na jej wieżę katedralna co będzie wymagało trochę wysiłku, ale rozciągający się z niej widok wynagrodzi wszelkie trudy.

Przenosząc się w bardzie nowoczesną cześć miasta, przespacerujemy się „najdroższą” ulicą czyli Bahnhofstrasse, przy której swoje siedziby mają liczne banki i instytucje finansowe oraz luksusowe butiki.  Nocleg w Zurychu.

3.dzień

NAJWIĘKSZE PODZIEMNE WODOSPADY EUROPY: TRUMMELBACH

Po śniadaniu pokonamy trzygodzinną trasę do miejscowości Interlaken. Wjedziemy kolejką na szczyt Jungfraujoch, który znajduje się na wysokości ponad 4000 m n.p.m. Pociągiem udamy się do Lauterbrunnen i Kleine Scheidegg, skąd przesiądziemy się do kolejki zębatej prowadzącej do najwyżej położonej stacji kolejowej na świecie. Na szczycie góry znajduje się obserwatorium Spinx z platformami widokowymi i restauracjami.

Dzisiaj zobaczymy również wodospady Trummelbach, uznawane za największe podziemne wodospady w Europie. Wewnątrz gór znajduje się łącznie dziesięć wodospadów, którymi w każdej sekundzie spływa nawet 20 tysięcy litrów wody pochodzącej z okolicznych lodowców – Jungfrau, Mönch oraz Eiger. Wodospady zwiedza się za pomocą wykutych w skale podziemnych korytarzy oraz przeszklonej windy. Powrót na nocleg do Interlaken.

4.dzień

WINNE ZAGŁĘBIE KRAJU: LAVAUX

Po śniadaniu przejedziemy w kierunku Montreux (3 godz. jazdy) do regionu Lavaux, który uznawany jest za winne zagłębie kraju. Na ponad 800 hektarach ziemi znajdują się widowiskowe tarasy porośnięte winoroślami, które schodzą do brzegów Jeziora Genewskiego. Widoki zapierają dech w piersiach i pewnie dlatego tarasy wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Z miejscowości Vevey wyruszymy tzw. “winnym pociągiem”, który zabierze nas na wycieczkę połączoną z degustacją pysznych, lokalnych win i serów. Po powrocie do Montroux czeka nas rej po Jeziorze Genewskim. Nocleg w Montroux.

5.dzień

OTOCZENI CZTEROTYSIĘCZNIKAMI: ZERMATT

Po śniadaniu udamy się do Zermatt (2,5 godz. jazdy). Miejscowość ta swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim malowniczemu położeniu. Otoczona jest czterotysięcznikami, z których lodowce spływają do dolin. Przyjrzymy się najbardziej znanemu szczytowi Szwajcarii – Matterhorn. Po zakwaterowaniu udamy się na stację, z której odchodzi kolejka zębata na grań Gornergra. Oferuje ona zachwycające doznania i wyjątkowe widoki. Powrócimy do Zeramtt kolejką lub pieszo. Wybierając drugą opcję, będziemy mieli okazję rozkoszować się widokami na lodowiec i jezioro Riffelsee, w którym odbija się Metterhorn. Nocleg w Zeramtt.

 
6.dzień

WIDOKI, WIADUKTY, TUNELE: PRZEJAZD DO SANKT MORITZ

Dzisiaj, po ośmiogodzinnej jeździe, udamy się do Sankt Moritz. Po drodze mijać będziemy liczne wiadukty i tunele. Nasza trasa obfita będzie w przepiękne górskie krajobrazy. Przejedziemy imponującym wiaduktem Landwasser o długości 136 metrów i wysokości 65 metrów. Po przyjedzie do Sankt Moritz zakwaterowanie, spacer, kolacja i nocleg.

7.dzień

KOSMOPOLITYCZNY SANKT MORITZ

Dzisiejszy dzień w całości spędzimy w Sankt Moritz. To słynny na całym świecie elegancki i ekskluzywny kurort, w którym panuje kosmopolityczna atmosfera. Leży on na południowym, słonecznym zboczu, z którego rozpościerają się przepiękne widoki na Dolinę Engadyny i na szczyty Alp. W mieście dwukrotnie – w latach 1928 i 1948 – odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Udamy się kolejką linową do Corviglia, skąd następnie wjedziemy kolejką szynową oraz kolejką powietrzną na punkt widokowy Piz Nair. Oprócz podziwiania pięknych widoków na górze będzie okazja skosztowania lokalnych potraw w restauracji. Po powrocie do Sankt Moritz będziemy mieć czas wolny na spacer i zakupy. Można korzystać z licznych ścieżek spacerowych dokoła jeziora. Nocleg w Sankt Moritz.

8.dzień

SZMARAGDOWE JEZIORO: LUGANO

Po śniadaniu wybierzemy się do Lugano (6,5 godz. jazdy). Jest to szwajcarskie miasto pełne zieleni i niezwykłych krajobrazów. Po zakwaterowaniu w hotelu udamy się na zwiedzanie miasta. Zachwyci nas jego włoska architektura. Przespacerujemy się promenadą nad szmaragdowym jeziorem Lugano. Następnie odwiedzimy Stare Miasto, którego atrakcją jest kolejka jadąca 200 metrów pod górę i skutecznie ułatwiająca piesze zwiedzanie miasta. Czas wolny na buszowanie po sklepach i odwiedzanie licznych kawiarni i restauracji. Nocleg Lugano.

9.dzień

TAM, GDZIE GWIAZDY WYGLĄDAJĄ INACZEJ: PILATUS

Po śniadaniu udamy się do Lucerny (5,5 godz. jazdy) – kolejnego miasta zachwycającego swoją architekturą. Zobaczymy m. in. stare, drewniane mosty, w tym Most Kapliczny wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO oraz futurystyczne Centrum Kulturalno-Kongresowe KKL. Lucerna położona jest nad Jeziorem Czterech Kantonów w cieniu góry Pilatus. Wjedziemy kolejką zębatą na jej szczyt, gdzie zostaniemy na kolację i nocleg. Chętni mogą skorzystać z dostępnych na szczycie krótkich, pieszych szlaków prowadzących do punktów widokowych. Po zachodzie słońca będziemy mieć okazję obserwacji gwiazd na nocnym niebie z wysokości 3000 m n.p.m.  Nocleg Pilatus.

10.dzień

NAJWIĘKSZY EUROPEJSKI WODOSPAD: RHEINFALL

Rano powrócimy do Lucerny. Następnie pojedziemy w kierunku Sankt Gallen (2,5 godz. jazdy). Jeżeli czas pozwoli zatrzymamy się tam na krótki postój. Potem udamy się w dalszą drogę do Szafuzy nad Renem (2 godz.), gdzie tory biegną brzegiem Jeziora Bodeńskiego. Po przyjeździe i zakwaterowaniu czeka nas wycieczka do największego w Europie wodospadu Rheinfall, znajdującego się około godziny piechotą od centrum Szafuzy. Jeżeli czas pozwoli – możliwość rejsu po Jeziorze Bodeńskim. Nocleg w Szafuzie.

11.dzień

ZURYCH PO RAZ KOLEJNY

Na zakończenie naszej kolejowej przygody ze Szwajcarią spędzimy jeszcze jeden dzień w Zurychu. Udamy się do Lindenhof – najstarszej i najpiękniejszej części miasta. To właśnie tu dwa tysiące lat temu Rzymianie założyli osadę, która stała się zaczątkiem dzisiejszej metropolii. Lindenhof znajduje się na wzgórzu, z którego można podziwiać panoramę miasta. Zwiedzanie ułatwia fakt, że Lindenhof jest całkowicie wyłączone z ruchu samochodowego. Czas wolny, który możemy spędzić nad Jeziorem Zuryskim lub w licznych sklepach i kawiarniach. Nocleg w Zurychu.

12.dzień

WYLOT Z ZURYCHU

Po śniadaniu udamy się na lotnisko, aby pożegnać się z grupą i powrócić do domu ze wspaniałymi wspomnieniami.

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).