Słoneczna Floryda

11 dni
11-24-2023
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 8390 zł

Cena zawiera

  • Noclegi w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2 osobowych
  • Przejazd autokarem lub minibusem
  • Opiekę polskojęzycznego przewodnika
  • W niektórych hotelach w cenie zawarte jest śniadanie
  • Ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu

Cena nie zawiera

  • Biletów lotniczych.
  • Wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
  • Wydatków natury osobistej: napoje, drinki, alkohole, zwyczajowe napiwki itp.
  • Ubezpieczenia turystycznego (możliwość zakupu w biurze Rek Travel)

CHICAGO – BIRMINGHAM – DESTIN – ST GEORGE ISLAND – CRYSTAL RIVER – TAMPA – FORT MYERS – KEY WEST – MIAMI –  PARK NARODOWY EVERGLADES – MIAMI – ST AUGUSTINE – CHATTANOOGA – NASHVILLE – CHICAGO

Kultura i historia

Plaże

Rozrywka

Wczasy


Plan podróży

1.dzień

WARSZAWA - CHICAGO

Spotkanie z opiekunem na lotnisku i wylot do Chicago.

2.dzień

CHICAGO - BIRMINGHAM

Przejazd przez stany Illinois, Indiana, Kentucky i Tennessee. Po drodze zatrzymamy się w Louisville, a dokładnie w Churchil Downs, gdzie co roku ma miejsce najsłynniejsza gonitwa końska Kentucky derby. Poznamy historie tego miejsca, po czym ruszymy w dalsza trasę. Przejazd przez Nashville, na nocleg zatrzymamy się w stanie Alabama.

3.dzień

BIRMINGHAM - DESTIN

Po śniadaniu przejazd do Mobile. Jest to jedno z najbardziej urokliwych i najstarszych miast południowego wybrzeża. To tam właśnie miał swój początek słynny karnawał Mardi gras. Zwiedzimy najciekawsze miejsca miasta, którego architektura jest mieszanka wpływów francuskich, hiszpańskich, afrykańskich i brytyjskich. Urokliwe skwery, uliczki dają temu miejscu niepowtarzalny klimat. Następnie, krótki postój w Pensacola, gdzie udamy się do nadbrzeżnej dzielnicy śródmiejskiej Palafox Place, w której sklepy z pamiątkami i puby wypełniają urocze XIX-wieczne budynki. Tutaj swoja bazę maja słynne Blue angels, elitarna eskadra samolotów armii amerykańskiej. Późnym popołudniem dotrzemy do Destin, gdzie będzie czas wolny na podziwianie zachodu słońca na plaży lub na klimatycznym boardwalk. Nocleg w okolicy.

4.dzień

DESTIN - ST GEORGE ISLAND

Po śniadaniu czas na wyczekiwana plaże, wypoczynek i relaks na plaży. Dla chętnych możliwość gry w piłkę plażową, pływanie, budowanie zamków z piasku. Po południu przejazd do St George Island. Jest to jeden z najładniejszych parków stanowych na Florydzie, pełen długich, pięknych plaż, gdzie częściej można spotkać lokalne ptaki niż innych turystów. Na miejscu znajduje się latarnia morka i klimatyczne restauracje. Dla chętnych możliwość wędrówek po parku, zbieranie muszelek, a nawet łowienie ryb. Przejazd na nocleg.

5.dzień

CRYSTAL - RIVER - TAMPA - FORT MYERS

Po śniadaniu ruszamy w stronę południa Florydy. Pierwszy postój to miejscowość Crystal River, znana jako królestwo manatów. Tam będziemy mieli możliwość z bliska zobaczyć te piękne zwierzęta. Znane również jako krowy morskie, manaty zamieszkują przybrzeżne wody południowych Stanów Zjednoczonych, Karaibów i północnej Brazylii. Pokrewne gatunki można spotkać u wybrzeży zachodniej Afryki i w dorzeczu Amazonki, jednak wszystkie te gatunki są narażone na wyginięcie. Manaty są powolne, przyjaźnie usposobione, ufne i łagodne, stąd pływanie z manatami jest jedną z popularnych atrakcji w rezerwacie, który jest ponadto domem dla ponad 100 gatunków ptaków. Następny postój to Tampa i jej najciekawsze miejsce czyli Ybor city. Dzielnica ta ma historyczne znaczenie. Stare budynki magazynowe zostały odnowione i przekształcone w sklepy, restauracje, kina i kluby nocne. Dzielnica słynie z butików i sklepów vintage, znajdują się tam również najlepsze restauracje kubańskie i latynoamerykańskie. Po południu pojedziemy na najlepsza plaże w okolicy – St Pete beach, gdzie zostaniemy aż do zachodu słońca. Przejazd na nocleg.

6.dzień

KEY WEST

Rano, po śniadaniu, dla chętnych mega atrakcja – rejs promem na Key West. W czasie podróży będziemy mogli rozkoszować się widokami i atmosfera jak na Karaibach. Key west to najbardziej na południe wysunięty punkt Ameryki kontynentalnej. Stamtąd jest bliżej do Kuby niż do Miami. Na miejscu spędzimy 6 godzin. Dla chętnych plażowanie, zwiedzanie domu Ernesta Hemingwaya, gwarna ulica Duval czy słynny plac Mallory. O zachodzie słońca wyruszymy w drogę powrotną do Fort Myers na nocleg. Dla pozostałych, cały dzień plażowania w Fort Myers.

7.dzień

MIAMI

Po śniadaniu, wyruszymy w stronę Miami. Miasto, które jest marzeniem wielu turystów, co roku przycąga miliony turystów, zachwyca swoja architektura, stylem życia i atmosfera. Zwiedzimy słynną dzielnicę kubańską – little Havana, gdzie spróbujemy słynne lokalne potrawy, odwiedzimy fabrykę cygar i przy odrobinie szczęścia, posłuchamy na żywo zespołu grającego kubańską salsę. Następnie przejedziemy do artystycznej dzielnicy Wynwood walls, pełnej murali, galerii i urokliwych zakamarków. Po południu czeka nas rejs statkiem lub speedboatem wśród milionerskich wysp, gdzie zobaczymy szereg ekskluzywnych posiadłości. Ich właścicielami są znane, a przede wszystkim bogate osoby ze świata: filmu, biznesu i sportu. Na konie wizyta na south beach, gdzie będziemy mieli okazje podziwiać słynną architekturę Art Deco. Po dniu pełnym wrażeń, przejazd na nocleg.

8.dzień

PARK NARODOWY EVERGLADES - MIAMI

Dziś czeka nas Park Narodowy Everglades. Bagnisty majstersztyk natury jest dziesiątym co do wielkości parkiem narodowym w USA, większym nawet od parku Grand Canyon. Jest to największy, subtropikalny ekosystem w Ameryce, w skład którego wchodzi różnorodna flora jak drzewa cyprysowe i namorzynowe, kolorowe ptactwo m.in. różnego rodzaju czaple, ryby, ssaki oraz wszędobylskie krokodyle i aligatory. Jest to również dom dla wielu zagrożonych gatunków zwierząt jak florydzka pantera czy manaty. Zamiast przejażdżki zwykłą, komercyjną łodzią, przygotowaliśmy dla Państwa super przygodę. Będziemy zwiedzać park w towarzystwie lokalnych przewodników z plemienia Indian Miccosukee, którzy maja swój rezerwat na terenie parku. W czasie przejażdżki łódką po mokradłach, pokażą nam oni swoje sekretne miejsca w parku, rzadko odwiedzane przez turystów. Zwiedzimy również ich wioskę, poznamy lokalne obyczaje, spróbujemy słynnego, zapiekanego chleba, jak i mnóstwa innych atrakcji. Na miejscu  dowiemy się tez wielu ciekawostek o ich życiu, jaka jest różnica między krokodylem a aligatorem, ile wynosi siła zacisku szczęk, ile mierzą, ważą albo jak długo żyją najstarsze okazy. W miarę możliwości, będziemy mieli okazja zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z małym aligatorem czy członkami plemienia. Po tych niesamowitych wrażeniach, udamy się w stronę Miami na kupno ostatnich pamiątek, po czym skierujemy się w stronę St Augustine na nocleg.

 

9.dzień

ST AUGUSTINE - CHATTANOOGA

St Augustine – najstarsze miasto Ameryki, które urzeka turystów swoja kolonialna architekturą, urokliwymi uliczkami i atmosfera. To tu znajduje się najstarsza ulica w Ameryce – Aviles Street. Oprócz tego zwiedzimy fort Castillo de San Marcos, starówkę w stylu kolonialnym, uniwersytet, zajrzymy do lokalnej winiarni i na lokalną plażę. Po południu przyjazd w stronę Tennessee na nocleg.

10.dzień

CHATTANOOGA - CHICAGO

Po śniadaniu, kontynuujemy nasza podróż w stronę Chicago. Po drodze zatrzymamy się na krótki postój w Nashville, gdzie zobaczymy słynną dzielnice muzyczna i ulice Broadway pełna barów z muzyka na żywo. Powrót do Chicago w godzinach wieczornych.

11.dzień

CHICAGO - WARSZAWA

To ostatni dzień naszej wyprawy.  Przejazd na lotnisko i lot powrotny do kraju.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).