Podróż do Egiptu 2023 w nieznane zakątki krainy faraonów

12 dni
01-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji pobierz katalog wycieczki
Cena 8390 zł

Cena zawiera

 •  Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • 2 noce spędzone w namiotach na pustyni.
 • Śniadania.
 • Powitalna kolacja i pożegnalny obiad.
 • Prywatny transport na całej trasie wycieczki.
 • Transfer z/na lotnisko.
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę przewodników loklanych.
 • Zwiedzanie Kanału Sueskiego.
 • Zwiedzanie Góry Synaj.
 • Bilet wstępu do Klasztoru św. Katarzyny.
 • Bilet wstępu do muzeum w Kairze.
 • Bilet wstępu do muzeum w El-Alamein.
 • Zwiedzanie Aleksandrii.
 • Zwiedzanie Doliny Agabat.
 • Zwiedzanie bazaru Khan el Kallile w Aleksandrii.

Cena nie zawiera

 •  Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków natury osobistej.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Podróż do Egiptu to okazja do odkrycia tajemnic starożytnych piramid i świątyń oraz odkrycia miejsc takich jak np. Biala lub Czarna Pustynia…

 

 


Plan podróży

1.dzień

Podróż do Egiptu czas zacząć

Podróż do Egiptu zaczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i przelotu do Kairu, stolicy i największego miasta Egiptu, nazywanego często “Matką Świata” czy “Miastem Tysiąca Minaretów”.

2.dzień

Kair

Po przylocie do Kairu i transferze do hotelu rozpoczyna się nasza podróż do Egiptu i jego zakamarków. Czeka nas powitalna kolacja przy piramidach i słynnym Sfinksie. Kuchnia egipska jest zdrowa i wyjątkowo smaczna, a to zasluga wplywów śródziemnomorskich, północnoafrykańskich i bliskowschodnich.  Nocleg w Kairze.

Podróż do Egiptu: piramidy
3.dzień

Kanał Sueski - Góra Synaj

Po śniadaniu udamy się zobaczyć Kanał Sueski, gdzie zjemy lunch. Następnie przejedziemy do Dahab. Po zakwaterowaniu w hotelu wejdziemy na Górę Synaj, skąd będziemy podziwiać zachód słońca. Nocleg w hotelu.

4.dzień

Klasztor świętej Katarzyny

Po śniadaniu odwiedzimy położony na wysokości 1570 m n.p.p.m.  Klasztor świętej Katarzyny. Według wierzeń chrześcijańskich właśnie w tym miejscu Mojżeszowi ukazał się Bóg pod postacią Gorejącego Krzewu. Nocleg w Dahab.

5.dzień

Kair

Po śniadaniu udamy się z powrotem do Kairu (około 6 godzin jazdy). Po drodze zatrzymywać się bedziemy na krótkie przerwy oraz lunch. Nocleg w Kairze.

6.dzień

Nowe Muzeum w Kairze

Po śniadaniu udamy się do nowo wybudowanego muzeum “The Grand Egyptian Museum“. Zobaczymy wiele eksponatów oraz przeniesiemy się w czasy Faranów dzięki historii opowiedzianej przez pracwonika muzeum.  Po południu czas wolny. Nocleg w Kairze.

7.dzień

Czarna Pustynia

Po wczesnym śniadaniu udamy się w podróż do Czarnej Pustyni. Jej nazwa pochodzi od koloru budujących ją skał. Będziemy spacerować wokół Góry Kryształowej, pływać w zimnej wodzie górskiej. Spędzimy noc w namiotach przy świetle gwiazd.

Podróż do Egiptu 2023 Czarna Pustynia

8.dzień

Biała Pustynia

Po śniadaniu ciąg dalszy naszej pustynnej wyprawy. Odwiedzimy Dolinę Agabat, znajdującej się w głębi Białej Pustyni. Przez miliony lat rozwijały się tutaj unikalne formacje skalne z wapienia i kredy. Nocleg w namiotach na Białej Pustyni.

9.dzień

Oaza Bahariya - Kair

Po śniadaniu udamy się w drogę do Oazy Bahariya, gdzie zjemy lunch. Następnie dalej pojedziemy do Aleksandrii. Nocleg.

10.dzień

Al Alamein

Po śniadaniu czeka nas trochę historii. Udamy się m.in. do El-Alamein. To właśnie tutaj podczas II wojny światowej siły aliantów pokonały wojska niemieckie i ostatecznie przerwały nazistowską ekspansję w Afryce Północnej. Zwiedzimy wyjątkowe muzeum II wojny światowej i pospacerujemy wzdłuż wojskowego cmentarza na wzgórzu Tell al-Aisa. Zakwaterowanie i nocleg w Aleksandrii.

11.dzień

Aleksandria

Po śniadaniu odkryejmy najważniejsze miejsca w Aleksandrii. Zobaczymy m.in. katakumby oraz kolumnę wzniesioną przez Dioklecjana dla uczczenia zwycięstwa nad uzurpatorem Domicjanem.

Po lunchu i możliwości skosztowania tutejszych owoców morza, przejazd do Kairu. Zakwaterowanie w hotelu.

Wieczorem wizyta w najstarszym markecie egipskim “Khan el Kallile Baazar”, a po niej pożegnalna kolacja.

12.dzień

Wylot z Kairu

Dzisiaj kończy się nasza przygoda z Egiptem. Po śniadaniu udamy się na lotnisko, by pożegnać się z grupą i powrócić do domów ze wspaniałymi wspomnieniami i zdjęciami.

Jeśli masz niedosyt zwiedzania kraju faraonów, spójrz na inną podróż do Egiptu w naszej ofercie:

https://rektraveladventure.com/wycieczki/tajemnice-egiptu-od-kairu-do-asuanu-3/

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Tunezja 2024 i jej impresje

1895 zł 9 dni 01-02-2024 11-19-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 44