Toskania: wyjazd tylko dla Pań

9 dni
06-02-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena 9450 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych .
 • Transfery z/ na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Śniadania.
 • Obiadokolacje.
 • Opiekę lokalnego przewodnika.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Opłatę klimatyczną.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Wydatków natury osobistej i zwyczajowych napiwków.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.

Toskania to przypuszczalnie najpiękniejszy region we Włoszech łączący w sobie wszystkie cechy włoskiego dolce vita. Region znany z licznych książek i filmów. Są tu piękne krajobrazy z malowniczymi wzgórzami i winnicami, słynna na całym świecie kuchnia oraz urokliwe średniowieczne miasteczka i dzikie plaże wybrzeża.

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO WŁOCH Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Nasze włoskie wakacje rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej.  Wyruszymy w podróż do Florencji, stolicy Toskanii, by przeżyć podróż pełną smaków i pięknych widoków. Zwiedzimy krainę pełną dzieł sztuki, malowniczych wzgórz, cyprysów, winnic i gajów oliwnych.

2.dzień

PERŁA RENESANSU: FLORENCJA

Po wylądowaniu przejedziemy do hotelu na krótki odpoczynek. Naszą toskańską podróż zaczniemy od zwiedzania Florencji, która jest jednym z najpiękniejszych miast we Włoszech.  Zachwyca swoją architekturą, gwarną atmosferą i niezliczonymi zabytkami. Odwiedzimy muzeum Galleria dell’Accademia, gdzie zobaczymy słynnego „Dawida” Michała Anioła oraz obrazy Botticellego.

Następnie udamy się do położonej nieopodal słynnej XIII-wiecznej katedry Santa Maria del Fiore, nazywanej przez Włochów – Il Duomo. Podczas spaceru po starym mieście zjemy lunch w restauracji serwującej dania lokalnej kuchni oraz odwiedzimy największy historyczny targ we Florencji – Mercato Centrale. Będąc we Florencji nie możemy nie spróbować słynnych Gelato – tradycyjnie wytwarzanych rzemieślniczych lodów. Odwiedzimy Piazza del Mercato Nuovo, gdzie zobaczymy słynną rzeźbę dzika.Jak głosi legenda, potarcie nosa dzika przynosi szczęście.

Kolejnym przystankiem na naszej trasie będzie jedno z najstarszych muzeów w Europie czyli Galeria Ufizzi. Dzień zakończymy na tarasie widokowym usytułowanym na dachu Hotelu Continentale nieopodal słynnego Ponte Vecchio, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Nocleg we Florencji.

3.dzień

KWINTESENCJA WŁOCH: SIENA

Po śniadaniu udamy się w drogę do Sieny. Przejedziemy piękną trasą widokową, która pozwoli nam do woli nacieszyć się pięknymi krajobrazami tego zakątka Włoch. Resztę dnia spędzimy na zwiedzaniu historycznego miasta. Siena słynie ze spektakularnej architektury, zachwycającej katedry oraz wyścigu konnego Palio, który odbywa się dwa razy do roku na głównym placu Sieny. Historyczne centym Sieny jest tak unikatowe, że w całości wpisane zostało na Listę Świtowego Dziedzictwa UNESCO.

Najciekawszym miejscem jest Piazza del Campo. Jest to plac w kształcie muszli, którego posadzka opada w dół w stronę budynku Palazzo Publico. Plac otoczony jest średniowiecznymi kamienicami z ciemnej cegły. Na placu do godzin wieczornych panuje gwar i radosna atmosfera. Mieszkańcy i turyści siedzą na ceglanej podsadce, jedzą, piją wino i rozmawiają z przyjaciółmi.

Nocleg w Sienie.

4.dzień

MIASTECZKO NA WZGÓRZU: MOLTEPULCIANO

Z samego rana wyruszamy na wycieczkę przez dolinę Val d’Orcia, na południe od Sieny. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Toskanii, z falistymi wzgórzami, pojedynczymi domami wiejskimi i rzędami cyprysów, które można zobaczyć na pocztówkach Toskanii. Żadna lista miejsc do odwiedzenia w Toskanii nie byłaby kompletna bez malowniczej Val d’Orcia!

Zatrzymamy się na dłużej w trzech pięknych toskańskich miasteczkach położonych na wzgórzach. Montalcino słynie z wina Brunello i twierdzy na wzgórzu. To świetne miejsce na lunch. Pienza oferuje imponujące widoki na okolicę, wspaniałą architekturę i ser pecorino. W Montepulciano skosztujemy słynnego Nobile di Montepulciano – wina wytwarzanego z winorośli porastających okoliczne  wzgórza. To urokliwe renesansowe miasteczko pozwoli nam doświadczyć kwintesencji Toskańskiej prowincji.  Nocleg Montepulciano.

5.dzień

MANHATTAN TOSKANII: SAN GIMIGNANO, VOLTERRA

Po śniadaniu udamy się do San Gimignano i Vilterra, dwóch małych, urokliwych miasteczek. Dojeżdżając do pierwszego z nich już z daleka podziwiać będziemy piękną panoramę, w której dominującym elementem są wieże zbudowane przez zamożne rodziny jako symbole ich bogactwa i władzy. Miasto zwane jest „Manhattanem Toskanii” lub „miastem pięknych wież”. Wieże te pełniły kiedyś funkcje obronne. Podziwiać będziemy świetnie zachowane freski i XIII wieczną studnię na Piazza Cisterna. Przed wyruszeniem w dalszą drogę odbędziemy krótki spacer brukowanymi uliczkami miasteczka.

Volterra to urocze toskańskie miasteczko na wzgórzu z bogatą historią sięgającą czasów Etrusków. Zobaczymy tam ruiny rzymskiego amfiteatru, jeden z najpiękniejszych placów Toskanii, Piazza dei Priori i położone na nim Palzzzo z pięknymi freskami. Dla chętnych możliwość wejścia na wieżę. Wejdziemy do Katedry Santa Maria Assunta, gdzie znajduje się przepiękne, kasetonowe sklepienie.  Nocleg Volterra.

6.dzień

SŁAWNA KRZYWA WIEŻA: PIZA

Dzisiejszego dnia zajedziemy do historycznej Pizy, której wizytówką jest słynna XI-wieczna Krzywa Wieża. Udamy się na Piazza dei Miracoli, aby zobaczyć kompleks Duomo wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i wspiąć się na szczyt Krzywej Wieży. W katedrze zobaczymy piękną ambonę, zaprojektowaną przez Giovanniego Pisano na początku XIV wieku oraz amforę po prawej stronie apsydy. Według doniesień Jezus używał jej do przemieniania wody w wino! Po wizycie na Polu Cudów przejdziemy na Piazza del Cavalieri, aby podziwiać wspaniałą architekturę płacu. Do końca dnia będziemy mieć czas wolny, aby zrobić zakupy w okolicznych sklepikach lub napić się kawy w pobliskiej Caffe dei Cavalieri.

Na nocleg udamy się do pobliskiej Lukki.

7.dzień

TOSKAŃSKIE PIĘKNO: LUKKA

Po śniadaniu udamy się na rowerową wycieczkę po największych atrakcjach Lukki. Miasto, założone na starożytnej osadzie etruskiej, odegrało kluczową rolę w burzliwej historii regionu. Pozostałości starych murów obronnych obejrzymy z siodełek naszych rowerów. Pod koniec XIX wieku część murów została przekształcona w park publiczny z dziesiątkami fontann do picia, miejscami na piknik i grami dla małych dzieci.

Gdy miniemy bramy i wjedziemy do starożytnej dzielnicy, zaczniemy zwiedzanie od wizyty w romańskiej katedrze zbudowanej na cześć Archanioła Michała. San Michele al Foro jest romańskim arcydziełem sakralnym, które zostało zbudowane na starożytnym rzymskim forum.

Kolejnymi przystankami na naszej trasie będą dwie wieże: Wieża Guinigi z dębowym ogrodem na szczycie oraz wyższa od niej Wieża Zegarowa. Dla chętnych możliwość wejścia na szczyt. Warto przystanąć także przy muzeum słynnego kompozytora, Giacomo Pucciniego, mieszczącym się w domu, w którym się urodził i mieszkał przez pierwsze lata życia. Po trudach rowerowej wyprawy proponujemy dalsze odkrywanie Lukki podczas wycieczki pieszej. Cieszyć się będziemy smakiem lokalnej kuchni z pysznymi smakołykami, kawą i wędlinami. Nocleg w Lukce.

8.dzień

WYJĄTKOWE MIASTO: FLORENCJA

Po śniadaniu wyruszamy w drogę powrotną do Florencji. Po drodze zatrzymamy się jeszcze w kilku uroczych, toskańskich miasteczkach takich jak: Collodi, Pistoia i Prato. We Florencji będziemy mieć czas wolny na ostatnie zakupy, a wieczorem zjemy uroczystą kolację, żegnając się tym samym z włoskimi smakami.

Nocleg we Florencji.

9.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT

Spakowani i gotowi do podróży powrotnej jedziemy na lotnisko, aby planować kolejne podróże z Rek Travel.

 

Pokaż cały plan wycieczki

9 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).