Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe USA – wyjazd z Chicago

13 dni
21-05-2024 18-06-2024 16-07-2024 27-08-2024 24-09-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 9600 zł

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • przejazdy autokarem lub busem na całej trasie wycieczki
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • śniadania
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu
 • ubezpieczenie turystyczne
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP

Cena nie zawiera

 • wyżywienia z wyjątkiem śniadań wliczonych w koszt doby hotelowej
 • biletów wstępu (koszt ok. $200/os.)
 • lotu helikopterem nad Wielkim Kanionem (cena według obecnych stawek przewoźników)

Kalifornia zaprasza na niezapomnianą! Nasza wycieczka oferuje unikalną okazję do odkrycia najpiękniejszych parków narodowych USA, które są prawdziwymi klejnotami natury.

 • Poznamy pierwszy park narodowey na świecie Yellowstone
 • Odwiedzimy Park Narodowy Yosemite, gdzie czekają na Ciebie wodospady, głębokie kaniony i majestatyczne sekwoje. To miejsce, które zapiera dech w piersiach swoim naturalnym pięknem
 • Grand Canyon – przekonaj się dlaczego jest on uważany za jeden z 7 cudów świata przyrody
 • Zobaczymy krajobrazy z westernów w Monument Valley
 • Udamy się również do Parku Narodowego Arches
 • San Francisco, gdzie ujrzysz słynne Wzgórza i Most Golden Gate, a także udamy się do Los Angeles, by poczuć atmosferę Hollywood i spacerować po słynnej Alei Gwiazd
 • Sprawdzimy dlaczego Las Vegas jest nazywane “Miastem Grzechu”

Nie czekaj, zarezerwuj swoje miejsce już dziś i dołącz do nas w tej niezapomnianej przygodzie! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i zarezerwować swoje miejsce.

Gorące źródła

Kaniony

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Odkrywanie Parku Narodowego Badlands - skamieniałego miasta

Nasza 13-dniowa wycieczka rozpoczyna się z biura Rek Travel, położonego przy 5825 W Irving Park Road. Różne godziny wyjazdu w zależności od miesiąca są związane z optymalizacją czasu podróży i dostosowaniem do warunków pogodowych. Nasza podróż prowadzi przez stany Illinois, Wisconsin, Minnesota i Południową Dakotę.

Spotkanie z historią przy punkcie widokowym

Podczas naszej podróży, mijając rzekę Missouri, zatrzymamy się przy punkcie widokowym, który jest historycznym miejscem z podróży Clarka i Louise’a. Tutaj zobaczymy imponujący, wysoki na 50 stóp, pomnik Indianki, wykonany ze stali nierdzewnej. Pomnik został specjalnie zaprojektowany przez rzeźbiarza Dale’a Lamphere’a, aby uczcić kulturę Indian Dakota, którzy byli pierwotnymi mieszkańcami tych terenów.

Odkrywanie Parku Narodowego Badlands – skamieniałego miasta

Przed zmierzchem dotrzemy do Parku Narodowego Badlands, nazywanego skamieniałym miastem. Park ten jest jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie możemy zobaczyć tak różnorodne formacje skalne. Co więcej, tempo erozji skał jest tu tak duże, że powracającym w to miejsce turystom, Badlands oferuje wciąż nowe obrazy, bo jedne formacje znikają, a inne się rodzą.

Zakończenie pierwszego dnia

Pamiętaj, że nasza 13-dniowa wycieczka jest pełna takich niesamowitych atrakcji. Dołącz do nas i odkryj piękno Ameryki!

Kalifornia

 

 

2.dzień

Góry Black Hills i wizyta pod Mount Rushmore

Po śniadaniu ruszamy w dalszą podróż. Kolejny etap naszej 13-dniowej wycieczki to góry Black Hills i wizyta pod Mount Rushmore. Mount Rushmore to miejsce, gdzie w skalnym zboczu wykuto popiersia czterech prezydentów: George’a Washingtona, Thomasa Jeffersona, Theodore’a Roosevelta i Abrahama Lincolna. Majestatyczne figury, stworzone przez człowieka, są otoczone przez piękno krajobrazu, które wyczarowała natura. Opowiadają one historię o narodzinach i rozwoju Stanów Zjednoczonych.

Ruszamy w dalszą podróż, mierząc się z majestatycznymi Górami Skalistymi. Przejazd niezwykle widokową trasą przez pasmo Big Horn otworzy przed nami panoramę na jedno z najbardziej malowniczych miejsc w Stanach Zjednoczonych. Big Horn to pasmo górskie, które jest domem dla wielu gatunków dzikiej zwierzyny, w tym jeleni, antylop pronghorn i górskich koziorożców.

Podróż przez malownicze góry Big Horn i stan Wyoming

Następnie przed nami dalsza droga przez malownicze góry Big Horn i stan Wyoming. Góry Big Horn są jednym z najbardziej zróżnicowanych regionów w Rocky Mountains, oferując szeroki zakres ekosystemów i dzikiej przyrody.

Nocleg u podnóża Gór Skalistych

Dzień kończymy noclegiem w motelu położonym u podnóża Gór Skalistych. Góry Skaliste są jednym z najdłuższych łańcuchów górskich na świecie, rozciągających się na ponad 3000 mil od północnej części Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie do Nowego Meksyku w Stanach Zjednoczonych.

 

Kalifornia

3.dzień

Podbój Gór Skalistych i odkrywanie Yellowstone

Wizyta w Yellowstone, najstarszym parku narodowym na świecie

Następnie czeka nas zwiedzanie Yellowstone, najstarszego parku narodowego na świecie, który co roku wybierają jako cel podróży miliony turystów. Yellowstone jest domem dla największej na świecie populacji wolno żyjących bizonów, a także wielu innych gatunków dzikiej zwierzyny, takich jak wilki, niedźwiedzie grizzly i łosie.

Spektakl wyreżyserowany przez naturę – gejzer Old Faithful

Ostatni postój planujemy przy najsłynniejszym gejzerze Yellowstone – Old Faithful. Ten gejzer jest jednym z najbardziej przewidywalnych na świecie, co oznacza, że prawie na pewno zobaczymy, jak wyrzuca on wrzącą wodę na wysokość od 30 do 55 m.

Wielki Kanion rzeki Yellowstone, często nazywany “Grand Canyon of the Yellowstone“, to jedna z najbardziej zapierających dech w piersiach atrakcji Parku Narodowego Yellowstone w Stanach Zjednoczonych. Ten imponujący kanion, wyrzeźbiony przez dziesiątki tysięcy lat erozji rzecznej, rozciąga się na długość około 32 km i osiąga głębokość do 365 metrów. Jego strome ściany, malowane w odcieniach czerwieni, różu i żółci, kontrastują z jasnoniebieskimi wodami rzeki Yellowstone, tworząc niezapomniany krajobraz.

Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton

Następnie przejedziemy przez Park Narodowy Grand Teton. Grand Teton jest znany ze swojego imponującego krajobrazu, który obejmuje góry, doliny, jeziora i rzeki. W trakcie naszej podróży zrobimy postój przy malowniczym górskim jeziorze Jenny Lake, które jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w parku.

Postój w miasteczku Jackson

Zatrzymamy się w ciekawych punktach widokowych nad Snake River i zaglądniemy do miasteczka Jackson. Jackson jest znane z autentycznej atmosfery Dzikiego Zachodu, z salonami, drewnianymi chodnikami i sklepami z pamiątkami.

Nocleg w stanie Wyoming

Dzień kończymy noclegiem w stanie Wyoming, gdzie będziemy mogli odpocząć po pełnym wrażeń dniu.

Kalifornia

4.dzień

Przejazd przez Utah i Nevadę w kierunku Kalifornii

Dziś droga poprowadzi nas przez malownicze stany Utah i Nevadę – w kierunku słonecznej Kalifornii. Utah i Nevada to stany pełne kontrastów, gdzie pustynne krajobrazy przeplatają się z górami i zielonymi dolinami.

Przystanek w Salt Lake City, stolicy stanu Utah i światowej stolicy Mormonów

Naszym pierwszym przystankiem będzie Salt Lake City, stolica stanu Utah i światowej stolicy Mormonów. Zobaczymy położony w sercu miasta Temple Square (Plac Kościelny) – miejsce, od którego Mormoni rozpoczęli budowę miasta. Zarówno stojącą tu świątynię jak i centrum konferencyjne zbudowano z wyglądającego jak granit monzonitu, który pozyskiwano z oddalonego o 20 mil Little Cottonwood Canyon.

Przejazd wzdłuż słonego jeziora – Great Salt Lake

Następnie czeka nas przejazd wzdłuż słonego jeziora – Great Salt Lake. Zobaczymy jak pozyskuje się sól z jeziora i na czym polega zjawisko fatamorgany. Great Salt Lake to największe słone jezioro na zachodniej półkuli, a jego poziom zasolenia wody jest tak wysoki, że jest niemal niemożliwe, aby się w nim zanurzyć!

Postój przy słynnym torze Bonneville

Kolejnym punktem naszej wycieczki jest słynny tor wyścigowy Bonneville Salt Flats, gdzie na dnie wyschniętego jeziora od lat 30. XX wieku ustanawiane są rekordy szybkości. Tor Bonneville przyciąga entuzjastów prędkości z całego świata, którzy dążą do pobicia swoich rekordów.

Podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora (Great Salt Lake Desert) oraz kamiennych pustyń Nevady

Po emocjonującym spotkaniu z opowieściami o ekstremalnych wyczynach pasjonatów prędkości, czas na wytchnienie i wyciszenie. Dalsza podróż umożliwi nam podziwianie krajobrazów Pustyni Wielkiego Słonego Jeziora oraz kamiennych pustyń Nevady.

Nocleg w okolicach Reno

Dzień kończymy noclegiem w  okolicach Reno, znanym jako “Największe małe miasto na świecie”. Reno to miejsce, gdzie możemy doświadczyć ekscytacji kasyna, zobaczyć niesamowite spektakle i koncerty, a także cieszyć się doskonałą kuchnią.

Parki Narodowe

 

5.dzień

Rozpoczęcie dnia z widokiem na Sierra Nevada

Rozpoczynamy dzień z górami Sierra Nevada na horyzoncie. Wjeżdżamy do Kalifornii i kierujemy się do San Francisco, gdzie powinniśmy dotrzeć w południe. Będziemy podziwiać widok miasta i zatoki z Wyspy Skarbów (Treasure Island), miejsca pełnego historii i tajemnic.

Przejazd przez Golden Gate Bridge

Następnie przejedziemy przez Golden Gate Bridge, jeden z najsłynniejszych mostów na świecie, który jest częstym, choć niemym, bohaterem planów filmowych. Jego wizerunek zdobi pocztówki i albumy ze zdjęciami z podróży. Ciekawostką jest, że pierwotnie most miał być czarno-złoty, ale ostatecznie zdecydowano się na charakterystyczny czerwono-pomarańczowy kolor, który doskonale komponuje się z krajobrazem.

Wizyta na przystani „Fisherman’s Warf”

Następnie odwiedzimy przystań „Fisherman’s Warf” – jedną z najpopularniejszych atrakcji w San Francisco. Stąd wyruszymy na rejs statkiem po zatoce, w kierunku otwartego oceanu.

Rejs wokół wyspy Alcatraz

Podczas rejsu opłyniemy wyspę Alcatraz, na której znajdują się ślady dawnego więzienia. Mimo że dziś zostały po nim już tylko ruiny, to otoczone wodami i silnymi prądami Alcatraz – więzienie o zaostrzonym rygorze, wryło się w masową pamięć. Jednym z więźniów był tu słynny gangster – Al Capone.

Przejażdżka otwartym tramwajem linowym i spacer po Lombard Street

Następnie czeka nas przejażdżka otwartym tramwajem linowym i spacer po Lombard Street, najbardziej stromej i krętej ulicy świata, z ośmioma zakrętami, które mają ułatwić bezpieczne poruszanie się po stromej drodze.

Odwiedziny w Chinatown

Odwiedzimy też dziś Chinatown w San Francisco – jedną z najstarszych i najbardziej znanych chińskich dzielnic w Stanach Zjednoczonych. Ciekawostką jest, że jest to druga co do wielkości dzielnica Chinatown poza Azją.

Wieczorny przejazd do hotelu

Wieczorem przejazd do hotelu znajdującego się w okolicy San Francisco.

 

Kalifornia

6.dzień

Odkryj tajemnice malowniczej Pacific Coast Highway

Rozpoczynamy dzień od podróży wzdłuż malowniczej Pacific Coast Highway, znanej również jako kalifornijska “jedynka”. Ta kręta droga, ciągnąca się wzdłuż Pacyfiku, oferuje zapierające dech w piersiach widoki na klifowe wybrzeże. Po drodze natkniemy się na wiele uroczych nadmorskich miasteczek i miejsc, które przyciągają podróżników, oferując idealne miejsce na odpoczynek, ale i piękne kadry doceniane przez zawodowych fotografów.

Pierwszy przystanek: Half Moon Bay – raj surferów

Niemal zaraz po opuszczeniu San Francisco zobaczymy Half Moon Bay, piękną zatokę nad oceanem, która przyciąga spragnionych piasku, wody i słodkiego leniuchowania. Półksiężycowa plaża – jak mówi się o Half Moon Bay, to też idealna miejscówka dla surferów. Miejsce zwane Mavericks jest znane na całym świecie, bo to tu ciągną śmiałkowie z całego świata, którzy rzucają wyzwanie potędze oceanu.

Następny punkt: Santa Cruz – miejsce na krótki odpoczynek

Nasza kalifornijska “jedynka” zaprowadzi nas do Santa Cruz. Tu zaplanowaliśmy krótki odpoczynek i spacer po plaży.

Kolejny przystanek: Monterey – stary rybacki port

Następnie dotrzemy do Monterey, rybackiego starego portu. Znajdziemy tu piękne molo, sklepy oferujące duży wybór uroczych pamiątek oraz restauracje z owocami morza.

Pacific Grove: Miasto motyli i latarni morskich

Następny przystanek to Pacific Grove, miasto słynące z kolonii motyli zimujących na sosnach nad Pacyfikiem. Zobaczymy tutaj także Point Pinos Lighthouse, latarnię morską, która od 1855 prowadzi statki na kalifornijskim wybrzeżu Pacyfiku. Z Pacific Grove ruszamy dalej 17-Mile Drive – drogą, która wije się pomiędzy wspaniałymi rezydencjami i pięknymi polami golfowymi i gwarantuje wspaniały widok na ocean.

Misja San Carlos Borromeo del Rio Carmelo – świadek historii

Kolejnym przystankiem będzie Misja San Carlos Borromeo del Rio Carmelo. Kościół przeszedł wiele, a dziś zachwyca efektem prac restauratorskich.

Carmel: Miasto artystów i bogaczy

Na naszej trasie znajdzie się też miasteczko Carmel, zamieszkane przez artystów i bogaczy. Clint Eastwood pełnił funkcję burmistrza przez zaledwie dwa lata, ale jego wpływ i dziedzictwo wciąż mają trwałe znaczenie wśród mieszkańców.

Podróż przez ogrody Doliny Kalifornijskiej

Nasza droga na nocleg poprowadzi nas wśród ogrodów Doliny Kalifornijskiej, gdzie będziemy mogli podziwiać bogactwo lokalnej flory.

Kalifornia

 

7.dzień

Wyrusz w podróż do serca natury - Parku Narodowego Yosemite

Dzień rozpoczynamy od wjazdu do jednej z najpiękniejszych polodowcowych dolin świata – Parku Narodowego Yosemite.

Pierwszy przystanek: Punkt widokowy

Z punktów widokowych będziemy podziwiać cudowne krajobrazy, a także doliny. Ten sam pejzaż mieli przed oczami pierwsi osadnicy, którzy w 1850 r. przyjechali do tego miejsca w czasach gorączki złota. Ich opowieści o miejscu tak pięknym, że nie można go opisać słowami, przyczyniły się do powstania sławy doliny, a potem Parku Narodowego Yosemite, który co roku odwiedzają miliony turystów.

Niezapomniane wodospady Yosemite

W parku podziwiać można tysiące wodospadów, od tych małych – ze spadkiem wody na kilka stóp, po te najbardziej okazałe z wodospadem Yosemite Falls.

Gigantyczne granitowe skały: El Capitan i Half Dome

Obejrzymy gigantyczne granitowe skały, m.in. El Capitan i Half Dome, które dostojnie wznoszą się ku niebu i są prawdziwą gratką dla fotografów – tych zawodowych i amatorów.

Centrum Turystyczne i wędrówka do wodospadu

Odwiedzimy Centrum Turystyczne, w którym będzie można zakupić pamiątki,  udamy się także, na krótką pieszą wędrówkę pod jeden z wodospadów.

Wśród gigantów – sekwoje

Wśród przepięknych widoków przejedziemy do miejsca, gdzie rosną największe drzewa świata – oficjalny symbol Kalifornii – sekwoje, które mogą żyć nawet do 3500 lat.

Podróż do Los Angeles

Po spacerze wśród gigantycznych roślin, ruszamy w drogę do Los Angeles. Przyjazd do hotelu późnym wieczorem.

 

Kalifornia

 

8.dzień

Odkryj magię Los Angeles i Las Vegas

Kalifornia

Dzisiaj rozpoczynamy zwiedzanie Los Angeles, które rozpoczynamy od Hollywood, serca amerykańskiego przemysłu filmowego.

Pierwszy przystanek: Hollywood – Aleja Gwiazd i Chinese Theatre

W planach mamy spacer „Aleją Gwiazd”, gdzie każdy krok, który stawiamy, jest hołdem dla legend kina. Następnie odwiedzimy Chinese Theatre, gdzie znajdują się odciski stóp, dłoni, autografy i wpisy ponad 200 słynnych postaci. Pierwszymi odciskami, które zostały umieszczone przed tym teatrem, były odciski Normy Talmadge, popularnej aktorki niemego kina.

Zobaczymy też Dolby Theatre, który do 2012 r. nosił nazwę Kodak Theatre – miejsce, gdzie co roku wręczane są Oscary – najważniejsze nagrody w świecie filmu.

Historia Oscarów

Dziś wydarzenie, na które czekają miliony miłośników kina ma ogromny rozmach i bogatą oprawę, ale pierwsze wręczenie Oscarów było kameralnym spotkaniem – na ledwie 270 osób, które odbyło się 16 maja 1929 r. na prywatnym przyjęciu w Hollywood Roosevelt Hotel w Los Angeles. Pierwszy Oscar za najlepszy film został przyznany obrazowi “Skrzydła”.

Widok na napis Hollywood

Z tarasu Dolby Theatre rozciąga się widok na wzgórze ze słynnym napisem Hollywood, który pierwotnie brzmiał “Hollywoodland” i był reklamą nowego osiedla mieszkaniowego.

Beverly Hills i Rodeo Drive

Zobaczymy miasteczko Beverly Hills, znane z luksusowych rezydencji gwiazd, oraz ulicę Rodeo Drive z ekskluzywnymi butikami przyciągającymi słynne gwiazdy. Rodeo Drive jest jednym z najdroższych miejsc na świecie do prowadzenia biznesu detalicznego.

Santa Monica – dzielnica nad oceanem

Przejazd przez miasto do Santa Monica, słynnej dzielnicy nad oceanem. Spacer po plaży i molo, które jest jednym z najstarszych molo rozrywkowych na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Music Center i historyczne centrum przy Olvera Street

W Los Angeles zobaczymy także kolejne miejsce związane z nagrodami Akademii Filmowej – Music Center oraz historyczne centrum przy Olvera Street, gdzie od założenia franciszkańskiej misji w 1781 roku rozpoczęła się historia Miasta Aniołów, czyli Los Angeles.

Podróż do Las Vegas przez pustynię Mojave

Wyjeżdżamy z Los Angeles i udajemy się w drogę do Las Vegas. Przejazd przez gorącą pustynię Mojave, która jest jednym z najsuchszych miejsc na Ziemi, a mimo to jest domem dla ponad 2000 różnych gatunków roślin. Wśród tej surowej, ale pięknej scenerii wyrosło jedyne w swoim rodzaju królestwo hazardu – niepowtarzalne Las Vegas.

Spacer po Las Vegas Boulevard i zwiedzanie kasyn

W planie mamy spacer po głównej ulicy miasta – Las Vegas Boulevard, znanym również jako “The Strip”, i zwiedzanie najpiękniejszych kasyn. Obejrzymy też pokazy, z których Las Vegas słynie i w organizacji których prześcigają się wielkie kasyna. Las Vegas jest jednym z najbardziej oświetlonych miejsc na świecie, widocznym nawet z kosmosu.

 

9.dzień

Odkryj magię Los Angeles i Las Vegas

Dzisiejszy dzień zaczynamy od powrotu do pulsującego życiem Las Vegas, miasta, które nigdy nie zasypia. Znane jako “stolica hazardu”, Las Vegas jest miejscem, gdzie marzenia stają się rzeczywistością, a fortuna często zmienia swoje oblicze.

Fremont Street – serce starego Las Vegas

Nasza podróż rozpoczyna się od Fremont Street, historycznego centrum Las Vegas, które jest żywym przypomnieniem o początkach miasta. To tutaj kręcono sceny do wielu znanych filmów i teledysków, w tym “I still haven’t found what I’m looking for” zespołu U2 oraz scenę pościgu z filmu “Diamenty są wieczne”, gdzie w roli Jamesa Bonda wystąpił Sean Connery.

W tym dniu możliwe do zrealizowania są:

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestniczenia w tych atrakcjach minimum tydzień przed planowanym wyjazdem na wycieczkę. Opłata powinna być uregulowana przez Klienta w momencie rezerwacji.

 

Parki

“Strip” – miejsce, gdzie światło spotyka fantazję

Następnie przenosimy się na “Strip”, pulsującą arterię Las Vegas, gdzie luksusowe hotele i kasyna tworzą niepowtarzalną atmosferę miejsca. To tutaj, wśród błyszczących neonów i szumieńcyh fontann, będziesz miał czas na swobodne zwiedzanie i odkrywanie tajemnic miasta.

Niezapomniane doświadczenie – przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem Kolorado

Dla tych, którzy szukają niezapomnianych doświadczeń, proponujemy opcjonalny przelot helikopterem nad Wielkim Kanionem Kolorado. To jedno z najbardziej spektakularnych miejsc na Ziemi, a widok z lotu ptaka na te majestatyczne formacje skalne jest naprawdę niezapomniany. Po przelocie, dla chętnych, możliwy jest również spływ po rzece Kolorado.

Ten dzień pełen jest emocji i niezapomnianych wrażeń, które na zawsze pozostaną w Twojej pamięci.

 

Kalifornia

10.dzień

Podziwiaj majestat Wielkiego Kanionu i odkryj dziedzictwo Indian Navajo

Rozpoczynamy naszą podróż z Las Vegas, kierując się w stronę Arizony i jednego z najbardziej spektakularnych miejsc na Ziemi – Wielkiego Kanionu. Ten naturalny cud, wykuty przez rzekę Kolorado przez miliony lat, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych krajobrazów na świecie. Zatrzymamy się w miasteczku Kingman w Arizonie, które słynie z Muzeum Route 66.

Film I-MAX o Wielkim Kanionie

Przed wjazdem na teren parku narodowego, w centrum turystycznym obejrzymy film I-MAX o Wielkim Kanionie Rzeki Kolorado. Dzięki nowoczesnej technologii, poczujesz pełnię potęgi Wielkiego Kanionu, jakbyś sam leciał jak orzeł nad tym majestatycznym krajobrazem.

Przelot nad Wielkim Kanionem

Dla chętnych oferujemy przelot nad największą częścią Wielkiego Kanionu Rzeki Kolorado. To niezapomniane doświadczenie, które pozwoli Ci zobaczyć ten niesamowity krajobraz z zupełnie innej perspektywy.

Punkty widokowe i rezerwat Indian Navajo

Z parku wyjedziemy wschodnią bramą, zatrzymując się po drodze w kilku punktach widokowych. To będzie czas na zrobienie zdjęć, które na zawsze zachowają to miejsce w naszej pamięci. Następnie kontynuujemy przejazd przez malownicze krajobrazy Arizony i tereny największego w Stanach Zjednoczonych rezerwatu Indian Navajo, gdzie spędzimy noc. Indianie Navajo są największą grupą etniczną Indian w Stanach Zjednoczonych, a ich kultura i dziedzictwo są głęboko zakorzenione w tym krajobrazie.

Wieczorem obejrzymy spektakl natury…. zachód słońca nad Horseshoe Band. Jest to zakole rzeki Kolorado, które wyrzeźbiła wapienna skała na przestrzeni tysięcy lat. Nazwa “Horseshoe Bend” pochodzi od kształtu, który przypomina podkowę (horseshoe) – rzeka zakręca o 180 stopni, tworząc imponujący łuk.

Następnie udamy sie na nocleg.

Kalifornia

 

 

11.dzień

Odkryj dziką piękność Monument Valley i Parku Narodowego Arches

Wczesnym rankiem opuszczamy nasz hotel i kierujemy się do Monument Valley, jednego z najbardziej fotografowanych miejsc w USA. Te majestatyczne formacje skalne, które górują nad dziką doliną, były tłem dla wielu filmów i reklam, w tym klasycznych westernów Johna Forda.

Podróż przez dzikie tereny Utah

Następnie nasza trasa prowadzi przez malownicze krajobrazy Utah, stanu znanego z dzikich, niezabudowanych terenów. W Utah, znanym jako kraina kanionów, odwiedzimy jeden z najbardziej fascynujących parków narodowych – Park Narodowy Arches, zwany “parkiem łuków skalnych”.

Park Narodowy Arches – skarbnica naturalnych łuków skalnych

Park Narodowy Arches jest jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Stanach Zjednoczonych i jednym z najbardziej malowniczych zakątków amerykańskiego Dzikiego Zachodu. Jego unikalność wynika z ponad 2 tysięcy naturalnych łuków skalnych o różnych rozmiarach, wysokościach i rozpiętościach, które tworzą niepowtarzalny krajobraz.

Parki

Przejazd przez Kolorado i Wielka Dolina

Opuszczamy Utah i wjeżdżamy do Kolorado, stanu o niezwykle zróżnicowanym krajobrazie. Po drodze mijamy Wielką Dolinę – zieloną oazę pośród powulkanicznych wzgórz o płasko zakończonych wierzchołkach. W tym miejscu znajduje się największa tego typu góra na świecie – Grand Mesa. Po pełnym wrażeń dniu docieramy do miejsca naszego noclegu.

Parki Narodowe
Westernowa Monument Valley

 

12.dzień

Relaks w Glenwood Springs i odkrywanie pasma Gór Skalistych

Rozpoczynamy dzień od relaksu w Glenwood Springs, znanym z bogatych w minerały gorących źródeł. Te naturalne spa pomagają eliminować toksyny, łagodzą różne dolegliwości, ukoją ciało i duszę.

Podróż przez Glenwood Canyon

Następnie, pełni energii, wyruszamy wyciągiem krzesełkowym na okoliczne szczyty Gór Skalistych. Przejazd przez surowy, ale urokliwy Glenwood Canyon wzdłuż rzeki Kolorado zapewni nam niezapomniane widoki. Trasa obfituje w punkty widokowe, które są idealnym miejscem na zrobienie pamiątkowych zdjęć.

Odwiedziny w Frisco

Zatrzymamy się również w słynnym Frisco, malowniczym miasteczku, które przyciąga zarówno entuzjastów sportów, jak i podróżników szukających odpoczynku i pięknych krajobrazów.

Pasmo Gór Skalistych

Nie możemy być tak blisko i nie odwiedzić Pasmo Gór Skalistych. Ten park różni się od innych przede wszystkim tym, że jest jednym z najwyżej położonych parków narodowych w USA. Przez jego teren przebiega również najwyżej położona autostrada w Ameryce Północnej. W otoczeniu pięknych, górskich krajobrazów ma swój dom wiele zwierząt, co czyni go popularnym miejscem wśród turystów.

Podróż do Chicago

Opuszczamy Park Narodowy Gór Skalistych i ruszamy drogą I-80 w stronę Chicago. Ta część podróży to doskonała okazja, aby podziwiać różnorodność krajobrazów Ameryki.

 

Parki Narodowe

13.dzień

Powrót do Chicago przez Nebraskę i Iowa

Dzień upłynie nam w drodze powrotnej do Chicago, a w trakcie – godziny uczty dla oczu. Droga prowadzi przez Nebraskę, zwaną spichlerzem Ameryki. Ten stan jest głównym producentem kukurydzy, słynie z dużych upraw pszenicy i hodowli bydła.

Śladami legendarnego Pony Express

Przejedziemy wzdłuż trasy legendarnego Pony Express, który mimo że działał tylko przez 18 miesięcy, stał się synonimem Starego Zachodu. Był to ważny kanał komunikacji i transportu w czasach, kiedy te procesy nie były tak proste jak dziś.

Odwiedziny w Gothenburg

Zatrzymamy się w miasteczku Gothenburg, gdzie znajduje się wyjątkowe muzeum – oryginalna stacja Pony Express. Muzeum to jest dedykowane pionierom, którzy zdobyli i utrzymali Zachód.

Przejazd przez Iowa

Pokonując kolejne mile przez Iowa, docieramy do rodzimego stanu Illinois. Po drodze zrobimy jeszcze postój na największej tego typu stacji benzynowej w Stanach Zjednoczonych – Iowa 80, na terenie której znajduje się muzeum starych ciężarówek.

Powrót do Chicago

Do Chicago planujemy wrócić w godzinach wieczornych. Ta część podróży to doskonała okazja, aby podziwiać różnorodność krajobrazów Ameryki.

Kalifornia

 

 

Wycieczka do Kalifornii w najbliższym terminie: Kalifornia i Najpiękniejsze Parki Narodowe

Kalifornia i najpiękniejsze parki narodowe 2024

Pokaż cały plan wycieczki

13 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Wielkie Metropolie Wschodniego Wybrzeża

6450 zł 6 dni 22-05-2024 16-06-2024 02-07-2024 04-07-2024 14-07-2024 30-07-2024 20-08-2024 17-09-2024 02-10-2024
Najstarsze miasta Ameryki St. Augustine-

Najstarsze Miasta Ameryki

5890 zł 6 dni
Pokaż wszystkie wycieczki 31