Hiszpania: od Barcelony po Gibraltar

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji Pobierz katalog wycieczki
Cena 10700 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transport z/na lotnisko.
 • Transport komfortowym klimatyzowanym pojazdem.
 • Opiekę polskojęzycznego pilota.
 • Bilety wstępu do Sagrada Familia.
 • Bilety wstępu do Parku Güell.
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Ordesy.
 • Bilety wstępu do Bazyliki Nuestra Señora del Pilar.
 • Bilety wstępu do Palacio de Aljafería.
 • Bilety wstępu do Katedry w Sewilli.
 • Bilety wstępu do Pałacu Alkazar.
 • Bilety wstępu do Katedry w Kartagenie.
 • Bilety wstępu do Muzeum Walki Byków.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Wyżywienia innego niż wymienione w programie.
 • Odszkodowania w przypadku zgubienia bądź zniszczenia bagażu osobistego.
 • Ubezpieczenia turystycznego.
 • Zwyczajowych napiwków.
 • Kosztu nurkowania.
 • Wejścia na wieżę obronną w Walencji.
 • Rejsu po Costa Brava.

Ola España! Hiszpania to kraj skrywający w sobie wiele ciekawostek. Panuje tu klimat zabawy i luzu. Mówiąc o Hiszpanii na myśl przychodzą nam widoki słonecznych plaż, energetyczny taniec flamenco z dźwiękiem gitary w tle, smak paelli oraz popołudniowa sjesta. W kraju znajduje się też wiele słynnych zabytków, takich jak Sagrada Familia w Barcelonie czy Plaza de Espana w Sewilli.

 

Kultura i historia

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT DO HISZPANI Z DOWOLNEGO PORTU LOTNICZEGO NA ŚWIECIE

Odprawa paszportowo-bagażowa i przelot do Barcelony, stolicy Katalonii. Jest to jedno z największych i najpiękniejszych miejsc w Hiszpanii. Oferuje niezwykłą architekturę, festiwale muzyczne, przepiękne parki oraz szeroką piaszczystą plażę.

2.dzień

WŚRÓD KLIMATÓW GOTYCKICH: BARCELONA

Przylot do Barcelony i przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku udamy się na spacer po starym mieście. Odwiedzimy Barrio Gótico, czyli jedną z najbardziej urokliwych w Barcelonie dzielnicy gotyckich. Wąskie uliczki i średniowieczne budynki tworzą fantastyczny klimat tego miejsca. Zobaczymy m.in. Katedrę św. Eulalii, Pałac Królewski, pobliski plac Plaza de Sant Jaume z Ratuszem oraz Palau de la Generalitat, w którym mieści się siedziba rządu katalońskiego. Kręte uliczki Barrio Gótico to m. in. sceneria z filmu „Pachnidło”. Wieczorem zjemy wspólną kolację w typowej katalońskiej tawernie.

Powrót do hotelu. Nocleg.

3.dzień

SYMBOL BARCELONY: LA SAGRADA FAMILIA - SARAGOSSA

Po śniadaniu pojedziemy zobaczyć katedrę La Sagrada Familia – najbardziej rozpoznawalny symbol Barcelony. Katedra jest dziełem życia architekta Antoniego Gaudiego. Budowa rozpoczęła się w 1882 roku i trwa po dziś dzień. Świątynia Pokutna Świętej Rodziny w 2005 roku została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Po lunchu w lokalnej restauracji przejedziemy do Parku Güell –  ogrodu z licznymi elementami architektonicznymi zaprojektowanymi przez Antonio Gaudiego. Park składa się z wielu fragmentów zieleni, pociętych systemami krętych ścieżek, mostków i ciągami schodów.

W godzinach popołudniowych udamy się do Saragossy.

Na miejscu czeka nas typowy “city break” po Saragossie, pięknym mieście nad rzeką Ebro. Nasze kroki skierujemy na starówkę, aby zacząć zwiedzanie od Bazyliki Nuestra Señora del Pilar, w której zobaczymy dzieła Goi. Zobaczymy również Katedrę Salvador, uznawaną za klejnot sztuki aragońskiej.

Nocleg w Saragossie.

 

4.dzień

MIASTO NAD RZEKĄ EBRO: SARAGOSSA

Po śniadaniu udamy się do centrum miasta, gdzie znajduje się ufortyfikowany pałac muzułmański z XI wieku – Palacio de Aljafería, który w późniejszym okresie stał się dworską siedzibą dynastii aragońskiej. Zatrzymamy się przy pięknych wnętrzach wzorowanych na architekturze Syryjskiej.

W Saragossie nie brak również zabytków pochodzących z czasów panowania Imperium Rzymskiego. Reprezentacyjny plac miasta Plaza del Pilar widziany z lotu ptaka swoim kształtem przypomina kontynent Ameryki Południowej.

Popołudniu opuszczamy to urokliwe miejsce i przejazd do Madrytu. Po przyjeździe spacer po centrum stolicy Hiszpanii, która jest najważniejszym punktem na mapie tego państwa. Madryt to miejsce przepełnione zielenią, pełne pięknych kamienic, pomników, zabytków i muzeów a dzięki panującemu tu klimatowi jest wprost wymarzonym miejscem na podróż.

Nocleg w Madrycie.

 

5.dzień

POŚRÓD DŹWIĘKÓW FLAMENCO: SEWILLA

Dziś czeka nas dłuższa wyprawa. Rano ruszamy bowiem w kierunku najdalej na południe położonego zakątka Europy. Po drodze odwiedzimy andaluzyjską Sewillę, miasto  uważane za najpiękniejsze w Hiszpanii. Sewilla nieodmiennie kojarzy się z flamenco, ale przede wszystkim jest to miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych.

Zobaczymy Katedrę, która jest trzecią największą świątynią na świecie zaraz po Bazylice Watykańskiej i Londyńskiej. Powstała ona w miejscu dawnego meczetu, a jej dzwonnica to dawny minaret. Odwiedzimy Alkazar oraz Plac Hiszpański.

Wieczorem udamy się spacer po mieście. Kolacja  w lokalnej restauracji. Nocleg w Sewilli.

 

6.dzień

NAJSTARSZE MIASTO HISZPANII: KADYKS

Po śniadaniu opuścimy Sewillę i udamy się do Kadyksu, najstarszego miasta Hiszpanii, założonego przez Fenicjan w 1100 roku p.n.e. .

Największe atrakcje Kadyksu czekają na terenie starówki. Gęsta sieć wąskich uliczek starówki dostarczy niezapomnianych wrażeń wszystkim miłośnikom historii.

Kadyks to miasto, na którego terenie nie brak ciekawych świątyń oraz wielu ciekawych zabytków z okresu rzymskiego. Znajduje się tam teatr rzymski, który jest najstarszym i największym zabytkiem tego typu na terenie Półwyspu Iberyjskiego.

Z centrum udamy się do La Viña tradycyjnej  portowej dzielnicy, pełnej andaluzyjskich tawern i barów tapas, gdzie serwują grillowane krewetki i tamtejsze wino. Zobaczymy również znajdująca się w pobliżu – La Caleta, jedna z najpopularniejszych plaż w Kadyksie, wokół której rozsiane są liczne restauracje, bary, kluby flamenco.

Popołudniu udamy się na plaże Chiringuito Agua, gdzie spędzimy czas zarywając kąpieli i relaksując się urokami hiszpańskiego wybrzeża.

Nocleg w pobliżu Gibraltaru.

7.dzień

ENKLAWA BRYTYJSKA NA PŁW IBERYJSKIM: GIBRALTAR

Po śniadaniu pojedziemy w kierunku Tarify. Wjedziemy na punkt widokowy, aby zobaczyć cieśninę gibraltarską. Następne udamy się na Gibraltar – półwysep o długości zaledwie 6 km, który jest malutką enklawą brytyjską na Półwyspie Iberyjskim. Będziemy również na Punta Europa, a następnie wjedziemy na Skałę Gibraltarską – jedyne miejsce w Europie, gdzie na wolności żyją małpy. Wejdziemy do Jaskini Świętego Michała. Jest to  jaskinia krasowa  z rozległą siecią tuneli. Wejście do niej znajduje się w szczytowej części Skały Gibraltarskiej. W czasie wolnym będziemy mieli okazję zrobić zakupy na Main Street. Gibraltar to strefa handlu wolnocłowego.

Następnie przejedziemy w kierunku Almunecar na nocleg.

8.dzień

ARCHITEKTONICZNY ZAWRÓT GŁOWY: KARTAGENA

Po śniadaniu czas wolny, aby skorzystać z uroków plaży na hiszpańskim Costa del Sol. Następnie przejażdżka wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego do Kartageny. Po przybyciu na miejsce udamy się na spacer po tym bogatym w pamiątki starożytności mieście.

Przejazd do Walencji i nocleg.

9.dzień

MIEJSCE TRADYCYJNYCH CORRID: WALENCJA

Po śniadaniu wyruszamy w dalszą drogę wzdłuż wybrzeża w kierunku Walencji.  Miasto to jest bardzo zróżnicowane architektonicznie dzięki połączeniu historycznych zabytków z nowoczesną zabudową. Patrząc na panoramę miasta, nie sposób nie zauważyć XV-wiecznych gotyckich wież obronnych, stanowiących część murów dawnego miasta. Chętni mogą wejść na jedną z nich, aby zobaczyć miasto z góry. Doskonałym przykładem nowoczesnej architektury jest Miasteczko Sztuki i Nauki – ogromny kompleks obiektów kulturalno-rozrywkowych. W awangardowych budynkach oprócz centrum kulturalnego mieści się także największe w Europie oceanarium.

Nocleg w Barcelonie.

10.dzień

"DZIKIE WYBRZEŻE BARCELONY": COSTA BRAVA, WYSPY MADES

Po śniadaniu przejedziemy się wybrzeżem Costa Brava, zwanym “dzikim wybrzeżem”. Nazwa częściowo oddaje charakter tego miejsca. Costa Brava ciągnie się bowiem wzdłuż północnego wybrzeża Morza Śródziemnego aż do granicy z Francją. Znajdują się tutaj skaliste klify, sięgające daleko w morze. Droga biegnąca wzdłuż wybrzeża dostarczy nam spektakularnych widoków. Naszym celem będzie archipelag Medes i znajdujący się tam podwodny rezerwat przyrody będący niezwykłym sanktuarium morskiej fauny i flory. Dla chętnych możliwość nurkowania w krystalicznie czystych wodach, a dla mniej odważnych rejs po wyspach archipelagu.

Powrót do Barcelony na nocleg.

11.dzień

POŻEGNANIE Z GRUPĄ I WYLOT Z BARCELONY

Koniec naszej podróży w magicznej Barcelonie. Po śniadaniu, z bagażami pełnymi pamiątek i dobrego wina, pojedziemy na lotnisko. Pożegnamy się z grupą i wrócimy do domu.

 

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).