Floryda – od Miami do Key West 2024

7 dni
11-10-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 6000 zł

Cena zawiera

 • sześć (6) noclegów w hotelach wysokiej klasy turystycznej,
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych,
 • przejazdy minibusem na całej trasie wycieczki,
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika,
 • śniadania, jeśli są wliczone w dobę hotelową,
 • ubezpieczenie zgodne z wymogami Amerykańskiego Departamentu Transportu,
 • ubezpieczenie turystyczne: KL 150 000 Euro, NNW 15 000 zł i BP 1 000 zł
 • obowiązkową składkę na TFG i TFP.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia kosztów imprezy turystycznej.

Cena nie zawiera

 • kosztu biletu lotniczego Chicago – Miami – Chicago,
 • biletów wstępu,
 • wyżywienia nie wymienionego w świadczeniach,
 • zwyczajowych napiwków oraz wydatków natury osobistej.

Wycieczka “Floryda od Miami do Key West” w lutym to dobry pomysł na ucieczkę od zimnego Chicago dlatego zapraszamy na wycieczkę pełną słońca i fascynujących miejsc. W lutym na Florydzie panuje łagodna temperatura, idealna do zwiedzania i relaksu.

Oto niektóre z atrakcji, które na nas czekają:
• Kultowe Miami, w którym m.in. odkryjemy urok Art Deco, dzielnicę South Beach i kubańskie klimaty Little Havana
• Key West, gdzie docenimy jak czas płynie wolniej. To miejsce przyciąga zarówno miłośników historii, jak i poszukiwaczy przygód i karaibskiego luzu
• Centrum Kosmiczne NASA w Cape Canaveral, gdzie zobaczymy prawdziwe rakiery kosmiczne i poznamy historię podboju kosmosu
• Sarasota – tam czeka nas przygoda z flamingami i spacery po jednej z najpiękniejszych plaż na Florydzie
• Park Narodowy Everglades, w którym doświadczymy prawdziwej dziczy Florydy i staniemy oko w oko z aligatorem
• Tampa, a w niej urokliwe nabrzeże i historyczna dzielnica Ybor City znana jako „Stolica Cygar” z architektura z epoki lat 20 i 30 XX wieku
• rezerwat przyrody będący domem dla różnorodnych gatunków zwierząt i egzotycznych ptaków – idealne miejsce dla miłośników przyrody

Polecamy również wyjazd na Florydę połączony z rejsem na Bahamas. Informacje znajdziesz tutaj.

Kultura i historia

Parki narodowe

Plaże

Rejs statkiem

Rozrywka


Plan podróży

1.dzień

Miami

Naszą wycieczkę po Florydzie rozpoczniemy w mieście znanym z pięknych plaż, milionerskich posiadłości i bogatego życia nocnego.

W Chicago spotkamy się z przewodnikiem/pilotem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare. Odprawa i przelot do Miami.

Po przylocie wizyta w Little Havana. To kubańska dzielnica, gdzie skosztujemy kubańskiego (a jakże) jedzenia i gdzie dzięki muzyce i specyficznej atmosferze tego miejsca można przenieść się, chociaż na przysłowiową chwilę, do kraju cygar i starych samochodów.

Wieczorem wycieczka panoramiczna po Miami, która pokaże nam niezliczone bary i restauracje oraz ekskluzywne kluby nocne miasta, które nigdy nie zasypia. Imprezy w nich trwają do białego rana, a wieczorne ulice oświetlone kolorowymi neonami zapełniają się drogimi samochodami, z których rozbrzmiewa muzyka.

2.dzień

Park Narodowy Everglades, Big Cypress National Preserve, Fort Myers

Po śniadaniu udamy się z wizytą na farmę aligatorów, krokodyli i kajmanów w Parku Narodowym Everglades. Wszak nie sposób zwiedzać Florydę i nie poznać krwiożerczych bestii, dla których mokradła Florydy są domem.

Zafundujemy sobie bliskie spotkanie z aligatorami i wycieczkę łodziami po unikalnym ekosystemie. W trakcie pokazów prezentowanych przez pracowników parku przekonamy się, jak eksperci radzą sobie z umiejętnościami i zachowaniami tych zwierząt.

Zatrzymamy się też w Big Cypress National Preserve. Został on ustanowiony jako pierwszy rezerwat narodowy w kraju, a rocznie odwiedza go prawie milion turystów. Chroni ponad 700 tysięcy akrów bagien porośniętych cyprysowymi lasami.

Następnie przejedziemy w kierunku zachodniego wybrzeża półwyspu. Dotrzemy do Fort Myers, skąd w dniu następnym wypłyniemy w rejs.

3.dzień

Key West

Całodzienna wycieczka promem (w obie strony) na Key West.

Wyspa Key West leży na południowym krańcu Florydy i oddalona jest od Kuby o około 90 mil. Ma bogatą historię, a jej korzenie sięgają czasów kolonialnych.

Pierwszym miejscem, które odwiedzimy, będzie The Southernmost Point Buoy – słynna, kolorowa boja i punkt orientacyjny, który symbolizuje najdalej wysunięte na południe miejsce kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych. Znajduje się ono zaledwie 150 km od Kuby.

Odwiedzimy Malory Square – plac w centrum miasteczka, pełen barów, restauracji i sklepów z pamiątkami oraz znany bar, którego sufit pokryty jest banknotami z różnych krajów, pozostawionymi przez turystów.

Pospacerujemy po tętniącej życiem Duval Street, pełnej barów, sklepów i różnych miejsc rozrywki, wśród których przechadzają się…..koguty : )

Późnym popołudniem wsiądziemy na pokład promu, by powrócić do Ft Myers.

4.dzień

Sarasota, Siesta Key

Kierując się na północ dojedziemy do Sarasoty. Wybierzemy się na spacer po Bayfront Park i Port Marina Jack, w którego pobliżu znajduje się słynny pomnik przedstawiający legendarny pocałunek Marynarza i Pielęgniarki z czasów II wojny światowej. Spacer zaprowadzi nas do mostu Ringling Bridge, z którego rozciągają się piękne widoki na Sarasota Bay.

Po południu odwiedzimy botaniczne ogrody Jungle Gardens, w których poznamy tropikalną roślinność. Chętni będą mogli sfotografować się z papugami czy aligatorem, chociaż zapewne największą atrakcją okażą się flamingi. W tym właśnie miejscu osobiście przekonamy się, że karmienie flamingów to niepowtarzalne doświadczenie!

Będzie też czas na zasłużony relaks. Piaszczyste, długie na ponad 30 mil plaże Sarasoty wymienia się wśród najlepszych plaż w USA, ale do terytorium Sarasoty zalicza się również wysepki pod nazwą Keys. Jest wśród nich słynna Siesta Key, znana na świecie ze względu na doskonałe plaże i biały, miałki piasek. Wieczorem wizyta w Siesta Village, gdzie będzie można spróbować świeżych owoców morza i zakupić pamiątki.

5.dzień

St Petersburg, Tampa, Crystal River

Po śniadaniu przejazd do St Petersburga i słynny most nazywany flagowym mostem Florydy. Sunshine Bridge ma długość ponad 7 km/4 mil i codziennie przejeżdża przez niego ponad 50 tysięcy pojazdów.

Odwiedzimy też Tampę, miasto słońca i kubańskich cygar, bliskie przyrodzie i naturze. Miasta na Florydzie stworzone są pod kątem zabawy i relaksu i Tampa nie jest tutaj wyjątkiem. Odwiedzimy historyczną dzielnicę Ybor i zobaczymy najstarszą restaurację na Florydzie, która w ciągu 120 lat rozrosła się na tyle, że obecnie jest ponoć największą hiszpańską restauracją na świecie.

Po południu odwiedzimy Homosassa Springs. To wyjątkowe miejsce, gdzie będziemy mieć możliwość podglądania egzotycznej flory i fauny. Wybierzemy się na spacer szlakiem “Wildlife Walk” w parku, który jest domem dla aligatorów, niedźwiedzi czarnych, jeleni, hipopotamów, flamingów i innych egzotycznych ptaków, z których każdy jest ambasadorem swojego gatunku.

6.dzień

NASA Kennedy Space Center

Ustawiamy GPS na Port Canaveral i przygotowujemy się na ogromne i niecodzienne emocje. Wycieczka do centrum lotów kosmicznych NASA Kennedy Space Center na Florydzie to jedna z największych atrakcji turystycznych na Florydzie.

Cały obszar Kennedy Space Center Visitor Complex jest położony na terenie parku narodowego na Merit Island. Dookoła króluje wspaniała, dzika przyroda a po drodze można zobaczyć ptaki, charakterystyczne dla Florydy i oczywiście aligatory.

Odwiedzimy Rocket Garden, w którym każda rakieta jest dokładnie opisana oraz Space Walk of Honor – tutaj poznamy pionierów podróży w kosmos. Obejrzymy też film poświęcony misji Apollo i przeżyjemy start Apollo w specjalnym pomieszczeniu imitującym centrum lotów kosmicznych w Houston. Wedle przewodnika jest to oryginalne centrum dowodzenia lotami kosmicznymi z tamtych czasów.

To tylko niektóre z ciekawych miejsc na terenie kompleksu, a zobaczymy ich znacznie więcej. Będzie też możliwość zakupienia pamiątek w największym na świecie sklepie poświęconym podbojowi kosmosu.

7.dzień

Miami

W ostatnim dniu wycieczki powrócimy do Miami, w którym zaczynała się nasza objazdowa trasa po najciekawszych miejscach półwyspu florydzkiego. Po drodze zatrzymamy się w mieście Hollywood, gdzie nasz wzrok przyciągnie spektakularny hotel w kształcie gitary.

W Miami odwiedzimy historyczną dzielnicę Art Deco, gdzie przyjrzymy się budynkom o ciekawej architekturze. Zobaczymy też wielkie murale i kolorową sztukę uliczną.

Odwiedzimy South Beach, jedną z najbardziej znanych plaż na świecie, z kolorowymi wieżami ratowników, znanymi, chociażby z serialu „Słoneczny Patrol”. Będzie też czas na spacer po tętniącym życiem Ocean Drive.

Na koniec wizyta w Bayside Market, miejscu, które słynie ze smacznej kuchni, świeżych owoców morza, gorących rytmów salsy i występów lokalnych artystów. Nie brakuje tam najlepszych sklepów, barów, restauracji, a wszystko to przy samym nabrzeżu, w sercu śródmieścia Miami.

Wieczorem transfer na lotnisko, odprawa i przelot do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

7 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).