Falklandy: podróż na dalekie południe

12 dni
03-05-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena 18690 zł

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w Chile w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Zakwaterowanie w Stanley w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Zakwaterowanie na wyspie Sea Lion w hotelu o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych
 • Śniadania w hotelach.
 • Pakowany lunch na wycieczki całodniowe x 2.
 • Bilet lotniczy na wyspę Sea Lion.
 • Wycieczki według programu.
 • Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w programie.
 • Transport prywatny.
 • Opiekę pilota polskojęzycznego na całej trasie wycieczki.
 • Opiekę lokalnego przewodnika.

Cena nie zawiera

 • Kosztu międzynarodowych biletów lotniczych.
 • Kosztu lotów na trasie Santiago de Chile – Punta Arenas – Santiago de Chile.
 • Kosztu lotów na trasie Punta Arenas – Stanley – Punta Arenas.
 • Wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach.
 • Zwyczajowych napiwków i wydatków o charakterze osobistym.
 • Ubezpieczenia turystycznego.

Na Falklandach zamieszkuje więcej pingwinów niż ludzi. Życie bywa tam trudne, a pogoda dyktuje warunki.  Jest to miejsce niesamowite ze względu na otoczenie przyrody oraz majestatyczny spokój…

 


Plan podróży

1.dzień

Lot do Santiago de Chile

Naszą przygodę rozpoczniemy od odprawy paszportowo-bagażowej i lotu do Santiago de Chile –  dynamicznego, kosmopolitycznego i tętniącego życiem miasta zaskakującego swoim charakterem nie jednego turystę.

2.dzień

Punta Arenas

Po przylocie do Santiago de Chile czeka nas transfer i lot krajowy do Punta Arenas. Następnie przejazd do hotelu i odpoczynek, po którym zaczniemy zwiedzanie miasta.

Zobaczymy m.in. Plaza de Armas, czyli główny plac miasta z królującym nad nim monumentem na cześć Magellana, otoczony kolonialnymi rezydencjami z początków XX wieku. Udamy się na spacer nad brzegiem Cieśniny Magellana, gdzie zaobserwować można kolonie kormoranów, a czasem nawet delfiny, wieloryby, czy lwy morskie. Kolacja i nocleg w Punta Arenas.

3.dzień

Stanley - Wyspy Falklandzkie

Po śniadaniu czas wolny, a po nim transfer na lotnisko na lot do MPA – Falklandy. Zakwaterowanie w hotelu i krótki odpoczynek, po którym rozpoczniemy zwiedzanie miasta.

Zobaczymy m.in. anglikańską Katedrę, Whalebone Arch, Jubilee Villas, pomnik Margaret Thatcher, Pomnik Wyzwolenia 1982. Odwiedzimy Muzeum Historyczne Dockyard. Na koniec pójdziemy zobaczyć Governemnt House – dom i miejsce pracy gubernatora Wysp Falklandzkich.

Po przerwie udamy się na wycieczkę, aby po raz pierwszy zobaczyć pingwiny Magellana. To szczególne miejsce nad oceanem nazywa się “Gypsy Cove”. W drodze powrotnej zatrzymamy się przy kultowym wraku znanym jako “Lady Liz” oraz poznamy jego historię. Powrót do hotelu na nocleg.

4.dzień

Kelp Point - Stanley

Dzisiaj czeka nas prawdziwa przygoda, a mianowicie jazda terenowa i obcowanie z dziką przyrodą. Jazda samochodami z napędem na 4 koła z podziwianiem spektakularnej przyrody i historycznych zabytków jest przeżyciem niezapomnianym. Będziemy mieć okazję zobaczyć gigantyczne słonie morskie, wrak St. Mary oraz kolonię pingwinów Gentoo.

Po południu powrót do Stanley.

5.dzień

Wyspa Lwów Morskich

Po śniadaniu wybierzemy się na lokalne lotnisko, skąd polecimy na wyspę Sea Lion, która stanowi Narodowy Rezerwat Przyrody oraz obszar Ramsar (The International Convention for the Protection of Wetlands). Podczas naszego lotu będziemy podziwiać piękno oceanu, a przy odrobinie szczęścia uda nam się zobaczyć fontanny wystrzelone przez przepływające wieloryby.

Wyspa Sea Lion położona jest na południowo-wschodniej części Falklandów. Charakteryzuje się wysokimi i skalistymi klifami oraz wyjątkową przyrodą. Jak sama nazwa wskazuje, wyspa Sea Lion jest domem przede wszystkim dla lwów morskich. Te wspaniałe i niegroźne zwierzęta wylegują się przede wszystkim u stóp klifów lub pływają w pobliskich wodach. Oprócz lwów morskich znajduje się tu też największa kolonia słonia morskiego. Sea Lion Island jest też jednym z najlepszych miejsc, w którym można spotkać orki “Killer Whale”.

Sea Lion Lodge to jedyne miejsce na wyspie doskonale położone do obserwacji dzikich zwierząt, skąd można obserwować i usłyszeć żyjące w pobliżu pingwiny Magellana. W bliskim sąsiedztwie pingwinów Magellana żyją pingwiny Gentoos. Te miejsca są także naturalnym środowiskiem niezwykłych ptaków – są to południowe gigantyczne petrele. Mieszkańcami wyspy są także pingwiny Rockhopper, cesarskie kormorany i bardzo zainteresowane odwiedzającymi ich turystami pręgowane Caracaras – ptaki z rodziny sokołowatych i wiele innych ciekawych zwierząt do obserwacji.

Wieczorem  udamy się w lot powrotny do Stanley. Po przylocie nocleg w hotelu.

6.dzień

Wyspa Bleaker

Dzisiejszego dnia polecimy na Bleaker Island, należącą do grupy wysp uznawanych na całym świecie za ostoję ptaków.

Na wyspie możemy obserwować pingwiny Gentoo (ok. 2100 par), pingwiny mogilańskie gniazdujące w norach niedaleko plaży oraz pingwiny Rockhoppers (ok. 800 par) wzdłuż południowej strony Long Gulch. Skaliste klify są również miejscem lęgowym kormoranów skalnych, a największa kolonia stanowi ponad 8000 par kormoranów cesarskich. Na Bleaker Island zarejestrowano 47 gatunków lęgowych. Na plaży można spotkać lwy morskie, a w ocenie delfiny Commersona i wieloryby południowe oraz płetwale zwyczajne.  Zachód słońca nad Sandy Bay z gromadzącymi się na piasku pingwinami to spektakularny widok.

Nocleg spędzimy w lodge.

7.dzień

Stanley - Przylądek Pembroke

Po śniadaniu i w zależności od wyznaczonej godziny naszego lotu wrócimy do Stanley. Po krótkiej przerwie udamy się do Cape Pembroke i latarni morskiej położonej ponad 7 mil od Stanley w najbardziej wysuniętym na wschód punkcie Falklandów. Tutaj również znajduje się pomnik upamiętniający zatoniecie statku marynarki wojennej “Atlantic Conveyor”. Podczas jego zatonięcia, w 1982 roku, śmierć poniosło 12 marynarzy. Nocleg w hotelu.

8.dzień

Volunteer Point - Stanley

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę „off road” do Volunteer Point, na wschodzie Falklandów. Miejsce to stanowi dom dla wielu gatunków pingwinów takich jak: King, Gentoo i Magellanic, a także endemicznych i nie endemicznych gatunków ptaków.

Podczas podróży będziemy przejeżdżać również przez pola bitewne konfliktu pomiędzy Wielką Brytania a Argentyną z 1982 roku.

Naszą drogę „off road” zaczniemy od Farmy Johnson’s Harbor. Zanim dotrzemy do celu pokonamy 12 mil dość wyboistego szlaku. Na miejscu zapoznamy się z zasadami obowiązującymi na terenie chronionym – Volunteer Point. Następnie będziemy korzystać z wolnego czasu przebywając w tym pięknym miejscu wśród zwierząt. Możemy spacerować w pobliżu pingwinów i wykonywać niezliczoną ilość fotografii. Pod koniec dnia wrócimy do Stanley na nocleg.

9.dzień

Pola Bitewne Fitzroy

Dziś wybierzemy się na wycieczkę upamiętniającą konflikt na Falklandach. Wojnę rozpoczęła Argentyna, zrzucając 2 kwietnia 1982 roku ośmiuset spadochroniarzy na archipelag obsadzony od lat kilkudziesięcioosobowym garnizonem brytyjskim. Po obu stronach zginęło mniej niż tysiąc osób. Konflikt do dzisiaj budzi wiele emocji i wątpliwości.

Na początku udamy się do Fitzroy Farm Settlement. Przewodnik opowie nam o konflikcie i jego następstwach oraz o życiu na Falklandach. Zobaczymy jak mieszkańcy żyją na farmie i jak wygląda dla nich okres letni.  Farma Fitzroy produkuje najlepszą jagnięcinę i wełnę na eksport.

Podczas wycieczki zobaczymy również ciekawe formacje skalne, znane jako Stone Runs i Rivers of Stone. Następnie odwiedzimy pomniki brytyjskich okrętów “Sir Galahada” i “Sir Tristrama” (oba zostały zbombardowane przez argentyńskie samoloty) i zobaczymy pomnik Welsh Guards poświęcony tym, którzy stracili życie podczas bombardowania. Zobaczymy pola bitewne w okolicy Stanley i wzgórz Two Sisters oraz pozostałości po argentyńskim helikopterze Chinook zestrzelonym Brytyjczyków. Po południu wracamy do Stanley, gdzie będziemy mieć czas na ostatnie zakupy oraz pożegnalny spacer po okolicy przed noclegiem w hotelu.

 

10.dzień

Punta Arenas

Po śniadaniu transfer na lotnisko MPA na lot do Punta Arenas (Chile). Po przylocie transport do hotelu. Czas wolny. Nocleg.

11.dzień

Punta Arenas - Santiago de Chile

Po śniadaniu transport na lotnisko na lot do Santiago de Chile, gdzie uczestnicy maja przesiadkę na lot powrotny do miejsca zamieszkania.

12.dzień

SANTIAGO DE CHILE - LOT DO DOMU

Przylot do do miejsca docelowego. Pożegnanie z grupą.

Sprawdź inne wycieczki do Ameryki Południowej:

 

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Peru: wyjazd dla Pań

9650 zł 9 dni 10-15-2024

Pantanal: zielone serce Brazylii

8200 zł 10 dni 06-02-2024

Amazonia: zielone płuca Ziemi

5040 zł 7 dni 08-13-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 44